reklamı kapat

POPÜLER

Baojun E300

General Motors ve Çinli ortaklardan zirveye yeni model; Baojun E300

Tasarımı ve teknik özelliklerinin yanında uygun etiket fiyatıyla da akıllarda yer edinecek olan Baojun E300, ürün gamının en üstünde konumlanacak.

General Motors ve Uzak Doğu’nun en önemli üreticilerinden olan SAIC’i bir araya getiren modeller, her geçen yıl daha da üzerine katarak yola devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda bu tarzda pek çok modeline yer verdiğimiz ortaklığın en ilgi göreniyse şehir için ulaşıma alternatif olarak lanse edile Baojun’du. Çin’de satışı gerçekleştirilen tam elektrik bu modeller teknik özelliklerinin yanında robotik tasarımlarıyla LOG okuyucuları tarafından da büyük ilgi gördü. Tanıtımı henüz gerçekleştirilen Baojun E300 de, bu ilgiyi yeni bir noktaya taşıma konusunda çok fazla zorlanmayacak gibi görünüyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Baojun E300 için açıklanan ilk özellikler

E100 ve E200 modellerinin üzerinde konumlanarak asfalta inecek olan modelin tasarımı ailenin diğer üyeleriyle paralellik gösteriyor. 2.625 milimetre uzunluğa, 1.647 genişliğe, 1. 588 milimetre yüksekliğe ve 1.750 aks mesafesine sahip olan aracın iki kişilik yolcu kapasitesi olduğunu biliyoruz. E300’ün teknik tablosuna baktığımızda ise üzerinde bir adet elektrik motoru ve onu besleyen 16,8 kWh‘lik bir batarya karmıza çıkıyor. Yaklaşık 40 beygir gücünde olan modelin performans değerleriyse henüz açıklanmış değil. Yerel basından gelen bilgilere göre ise önümüzdeki süreçte E300+ isimli bir model için de hazırlıklar sürüyor. Dört kişilik yolcu kapasitesi ve daha güçlü bir motor kombinasyonuyla sunulacağı söylenen model için 60 beygire yaklaşan bir güç değeri konuşuluyor. Çin’de 10.000 doların biraz daha üzerinde bir fiyatla alıcı bulacak olan aracın detayları kısa süre içerisinde netleşecek.

İlginizi çekebilir

Çinli Rolls-Royce” Hongqi H9