reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

2020 akıllı telefon

2020’de artacağı söylenen üzücü akıllı telefon trendi!

Akıllı telefon modellerinin ön kamerasına yer bulma konusunda 2020’de yeni bir trend artış gösterecek gibi görünüyor. Bu trend pek de iyi görünmüyor.

Advertisement

Akıllı telefon modellerinin ön kamerası, çerçeveleri inceletmeye çalışan firmalara büyük bir sıkıntı çıkarttı. Biliyorsunuz bu nedenle, “çentikler, ekran delikleri ve motorlu sistemler” hayatımıza girdi. Yeni yılda gelişmiş birçok amiral gemisi modelin ön kamerayı direkt olarak ekran altına alıp gizlemesi bekleniyor. Orta ve giriş seviyesindeki telefonlarda ise merkeze konumlandırılan ekran deliği artacak deniyor. Çin merkezli sağlam bir kaynaktan gelen bu bilgi, birçok kişiyi üzecek gibi görünüyor. Çünkü aşağıda gördüğünüz bu tasarım trendi çok da hoş görünmüyor. Hatta birçok kişinin bunun yerine daha şık görünen dalma çentiği tercih edebileceği aktarılıyor. Kameranın merkezde olması tasarımsal açıdan kötü görünmesi yanında tam ekran deneyimini de biraz bozuyor. Kenara konulan ekran delikleri, özellikle video izlerken dikkatinizi çok daha az dağıtıyor.

2020 akıllı telefon
2020 akıllı telefon
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon firmaları bir yandan da katlanabilir modeller hazırlıyor

Bu modellerde sınırları zorlayan ve yeni teknolojiler geliştiren firmalar, ilerleyen dönemde ekran altı kamera teknoloji dahil olmak üzere yeni teknolojileri giriş ve orta seviye cihazlara da getirecek. Ancak bunun için daha uzun bir süre bulunuyor. Bu bağlamda 2020 genel olarak ön kamerası merkeze yerleştirilen ekran deliğinde yer alan telefonlarla geçecek gibi görünüyor. Bu da yukarıda da dediğimiz gibi birçok kişi için üzücü görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Razer’ın gelişmiş yeni kablosuz oyuncu faresi