reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy note 20 Samsung Galaxy note 21

Samsung Galaxy Note serisinin ölümü için ortaya çıkan yeni bilgiler

Samsung Galaxy Note serisinin tarih olması ya da diğer bir deyişle ölümü için yeni bilgiler / kanıtlar ortaya çıkmış durumda.

Samsung, 2021’nin hemen en başında Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve Samsung Galaxy S21 Ultra modellerini çıkaracak. Sağlam kaynaklara göreyse bu yıl bir Galaxy Note 21 serisi satışa sunulmayacak. Çünkü firma farklı bir plan içerisinde. Daha önce de söylemiştik. Samsung artık geleceği katlanabilir telefonlarda görüyor. Bu yüzden de Galaxy Note serisinin yerini Galaxy Z Fold serisi alacak açıklaması yapılıyor. Yeni kaynaklara göre firma 2021 Haziran ayında Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtacak ve bu telefonda S Pen yuvası olacak. Yani telefon bir Galaxy Note modeli gibi S Pen’i bünyesinde barındıracak. Samsung 2021’de ayrıca Galaxy S21 Ultra modeline de S Pen desteği getirecek. Bu telefonda ise bir S Pen yuvası olmayacak. Ancak harici olarak isteyenler Galaxy S21 Ultra’larında kullanmak için S Pen satın alabilecek ya da Galaxy Note’larından kalma S Pen’leri yeni modellerinde değerlendirebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note serisinin tarih olması da büyük bir sürpriz olmuyor

Bu arada Galaxy Z Fold 3 için başka bilgiler de var. Aktarıldığı kadarıyla telefon ikinci nesil “esnek cam” UTG ile gelecek ve bir ihtimalle ekran altı kamera kamera teknolojisine sahip olacak. Burada özellikle ikinci nesil UTG önemli çünkü firmanın S Pen’i kullanılabilir kılmak için böyle bir yeniliğe ihtiyaç duyuyor. Mevcut Galaxy Z Fold 2 üzerinde S Pen kullanmak koruyucu plastik üst katman nedeniyle mümkün olmuyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılan OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli