reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra Samsung One UI 3.1 Samsung Messaging

Samsung Galaxy Note serisine son bir üye geliyor; işte detaylar

Samsung Galaxy Note serisinin tarih olması ya da diğer bir deyişle ölümü konusunda önemli bir gelişme ortaya çıkmış durumda.

Güney Kore merkezli teknoloji devi daha önce konuşan sağlam kaynaklara göre bu yıl bir Samsung Galaxy Note 21 serisi satışa sunmayacak. Ancak bu detay artık 2021’de bir Galaxy Note’un gelmeyeceği anlamına gelmiyor. Evet, kaynaklar bu sefer serinin tarihe gömülmeden önce bir modele daha kavuşacağını aktarıyor. Söylendiği kadarıyla 2021’in ikinci yarısında son bir Galaxy Note geliyor. Henüz bu modelin ne olduğu ya da neler sunacağı bilinmiyor. Peki Samsung neden uzun yıllar sonra Note serisini bitiriyor?

Samsung artık geleceği katlanabilir telefonlarda görüyor. Bu yüzden de Galaxy Note serisinin yerini Galaxy Z Fold serisi alacak açıklaması yapılıyor. Bildiğimiz kadarıyla firma 2021 Haziran ayında Galaxy Z Fold 3 modelini tanıtacak ve bu telefonda S Pen yuvası olacak. Yani telefon bir Samsung Galaxy Note modeli gibi S Pen’i bünyesinde barındıracak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note serisinin tarih olması bazı kişileri üzüyor

Bu arada Samsung 2021’de ayrıca Galaxy S21 Ultra modeline de S Pen desteği getirecek. Bu telefonda ise bir S Pen yuvası olmayacak. Ancak harici olarak isteyenler Galaxy S21 Ultra’larında kullanmak için S Pen satın alabilecek ya da Galaxy Note’larından kalma S Pen’leri yeni modellerinde değerlendirebilecek. Şimdilik diğer Galaxy S21 modellerinde S Pen desteği olmayacak gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de de satılan OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli