reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung’dan Galaxy Z serisi için önemli Corning ortaklığı

Samsung, gelecek katlanabilir telefon modelleri için Gorilla Glass’ın arkasındaki Corning firması ile katlanabilir cam ortaklığı kurdu.

Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip’te kullanılan katlanabilir ekranı koruyan “üstü plastik” kaplı katlanabilir cam UTG‘nin arkasında Samsung Display yer alıyor. Ancak teknoloji devi bu konuda “Samsung Electronics” olarak kendi katlanabilir camlarını da geliştirmek istiyor. İşte bu konuda devreye yukarıda da dediğimiz gibi Gorilla Glass camları geliştiren Corning firması giriyor. İkilinin katlanabilir telefonlar için süper ince katlanabilir cam geliştirmeye başladığı aktarılıyor. Dayanıklı cam konusunda uzman ve yüksek üretim kapasitesine sahip olan Corning’in bu alanda uzun zamandır çalıştığı biliniyor. İkilinin artık dışında plastik katman olmayan, bu sayede tırnak izi bırakmayan ya da katlanma yeri belli olmayan katlanabilir telefonlar karşımıza çıkaracağı umut ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında gelecek Samsung Galaxy Z Fold 2 için detaylar şöyle

Telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir AMOLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki ana katlanabilir ekran ise 7,7 inç 2213×1689 piksellik “120 Hz” AMOLED ekran kullanıyor. Burada 120 Hz sunuluyor olması oldukça güzel görünüyor. Kamera tarafına geçtiğimiz zaman telefonun arkasında 64 megapiksel F1.8 ana + 12 megapiksel F2.4 2x telefoto + 16 megapiksel F2.2 ultra geniş açı olmak üzere üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor. İçerisinde ve dışarıda ise 10 megapiksel F2.2 selfie kameraları bizleri karşılıyor. 4.356 mAh pili bulunan Galaxy Z Fold 2 için burada 15W hızlı ve 15W hızlı kablosuz şarj sunuluyor. Gücünü 7 nm Snapdragon 865 Plus işlemciden alan 5G destekli telefonun dahili depolaması 512 GB, RAM seviyesi 12 GB seviyesinde bizleri karşılıyor.

İlgili Video