reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch Active 2

Eski nesil Samsung akıllı saat modelleri Wear OS alacak mı?

“Eski nesil Samsung akıllı saat modelleri Wear OS alacak mı?” sorusunun cevabını birçok kullanıcı merak ediyordu. Artık kesin cevap gelmiş durumda.

Samsung dün Galaxy Watch4 ve Galaxy Watch4 Classic akıllı saat modellerini tanıttı. Bu iki saat modeli de kutusundan Samsung ile Google ortaklığında hazırlanan Android Wear OS + One UI Watch 3.5 ile çıkıyor.

İşte bu Android Wear OS + One UI Watch 3.5 altyapısı Samsung’un diğer akıllı saatlerine net olarak gelmeyecek. Samsung burada üzücü bir haber veriyor. Galaxy Watch, Galaxy Watch Active, Galaxy Watch Active 2 ya da Galaxy Watch 3 gibi modeller mevcut Tizen işletim sisteminde kalmaya devam ediyor.

Ancak burada saatler kaderine terk edilmeyecek. Aktarıldığı kadarıyla firma tüm saatlerine çıkış tarihlerinden sonraki üç yıl için güncelleme vermeye devam edecek. Aynı şekilde eski saatlerin güvenlik açıkları ve problemleri de çözülecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı saat konusunda geçmişte kalmak istemeyenler için yeni Samsung modellere geçme zamanı

Peki yeni döneme geçiş için Türkiye’de ne kadar verilmesi gerekiyor? Cevap tam olarak şöyle:

-Watch4 40mm: 2.199 TL
-Watch4 44mm: 2.399 TL
-Watch4 Classic 42mm: 2.799 TL
-Watch4 Classic 46mm: 2.999 TL

Yeni dönem için Samsung ve Google daha önce ise tam olarak şunları söylemişti:

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mobil İletişim Birimine bağlı Müşteri Deneyimi Ofisi Başkanı Patrick Chomet, “Giyilebilir cihazların taşıdığı potansiyelin tamamının ortaya çıkarılabilmesi için mobil inovasyonlar geliştiriyor ve açık ekosistemimizde bizlerle birlikte büyüyen güvenilir endüstri liderleriyle ortaklıklarımızdan faydalanıyoruz. 

Bu çalışmalar sayesinde tüketicilerimize sunduğumuz akıllı saat deneyimini ve Galaxy ekosisteminin imkânlarını zenginleştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Samsung ve Google’ın uzun döneme yayılan bir iş birliği geçmişine sahip olduğuna dikkat çeken Google Android Giyilebilir Ürünler Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sameer Samat da “Ne zaman birlikte çalışsak müşterilerimize sunduğumuz deneyimi bambaşka ve daha iyi bir noktaya taşıyoruz.

Bu durum ilk olarak Samsung’un yeni Galaxy Watch cihazında kullanıma sunacağımız bu yeni ve birleşik platform için de geçerli olacak. Samsung ile yaptığımız iş birliği sayesinde, uzun saatler yeten pil gücü, daha hızlı bir performans, aralarında Google tarafından geliştirilen uygulamaların da bulunduğu geniş bir uygulama yelpazesi ve tüm bunları içeren yepyeni bir giyilebilir cihaz deneyimi sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video