reklamı kapat

POPÜLER

One UI Watch 4.5, Samsung Galaxy Watch 4 serisine de gelecek

Samsung Galaxy Watch 5 serisi Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5 temelli olacak. Bu sürümü Samsung Galaxy Watch 4 serisi de alacak.

Samsung Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro akıllı saat modelleri kaynaklara göre 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek, 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacak. İşte bu modellerin yazılım temelinde Google ve Samsung ortaklığında geliştirilen Google Wear OS 3.5 temelli One UI Watch 4.5 yer alacak. Bu altyapıdan sevindirici şekilde mevcut modeller Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic‘i mahrum etmeyecek Samsung, sürüm ile saatlerin özellikle “erişebilirlik” imkanlarını artıracak. Bu sayede saatlerin çeşitli fiziksel engellere sahip kişiler tarafından kontrol edilmesini basitleştirecek Samsung, buna ek olarak saatler üzerinde yazı yazmayı da kolaylaştıracak. Burada QWERTY klavye temelli kaydırma ve dikte gibi yazı seçenekleri sunulacak.

Wear OS 3.5 temelli One UI Watch 4.5 ile beraber Samsung Galaxy Watch 4 serisi çift SIM kontrol desteği de kazanacak. Yeni dönemde bağlı telefonda çift SIM varsa, saat üstü aramalarda hangi SIM’in kullanılacağı seçilebilecek. Galaxy Watch 4 serisi için yılın üçüncü çeyreği içerisinde gönderilecek yeni sürümler, daha eski saatlere ise gelmeyecek.

Yeri gelmişken Samsung Galaxy Watch5 serisi için de şimdiye kadar ortaya çıkanlar üzerinden bir özet geçelim. Sağlam bir kaynaklara göre modellerden Galaxy Watch5 40 mm Bluetooth için yaklaşık 300 euro, 40mm LTE için yaklaşık 350 euro Avrupa fiyatına sahip olacak. Bu versiyon için dört farklı renk sunulacak.

Galaxy Watch5 için 44 mm Bluetooth sürüm de sunulacak ve bu yaklaşık 350 euro olacak. 44 mm LTE sürüm içinse yaklaşık 400 euro verilmesi gerekecek. Bu model üç farklı renkte gelecek. Galaxy Watch5 Pro ise sadece 45 mm kasa ile geliyor ve Bluetooth sürümü yaklaşık 490 euro, LTE sürümü ise yaklaşık 540 euro fiyata sahip olacak. Bu model için iki farklı renk sunulacak.

Saatler resmi FCC’nin kayıtlarına göre 10W şarj desteğine sahip olacak. Buna özel bir şarj cihazı hazırladığı düşünülen Samsung, saat tarafında 5W seviyesinden 10W seviyesine çıkarak şarj sürelerini ciddi şekilde azaltabilir ve bu durum kullanıcıların çok hoşuna gidebilir. 10W sayesinde çok kısa süreli şarj işlemleri ile uzun saatlik kullanımlar elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch 5 Pro versiyonu ise tek bir 45 mm model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Ice Universe’in açıklamasına göre safir cam ve titanyum gövde üzerine kurulacak. Yani akıllı saat modeli hem çizilmelere karşı çok dayanıklı olacak hem de sağlam gövdesi ile darbelerden etkilenmeyecek. Fiziksel çerçevenin normalde ekranı çizilmelere karşı koruma faydası da oluyor. Yeni bu modelde bu olmayacak ancak safir cam birçok darbeyi çiziğe dönüştürmeyecek.

Samsung Galaxy Watch 4 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı