reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Watch 5 , Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5

Samsung Galaxy Watch 5 serisinin arayüzü gözler önüne serildi

Çok yakında resmi olarak tanıtılacak Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi için Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5 sızıntısı yapıldı.

Samsung Galaxy Watch5 ve Galaxy Watch5 Pro akıllı saat modelleri kaynaklara göre 10 Ağustos tarihinde lanse edilecek, 26 Ağustos itibarıyla ise normal satışa çıkacak. İşte bu modellerin yazılım temelinde Google ve Samsung ortaklığında geliştirilen Wear OS 3.5 temelli One UI Watch 4.5 yer alacak. Peki bu yeni arayüz nasıl görünecek? Bunun cevabını yaptığı sızıntı ile Evan Blass verdi. Yukarıdaki galeride saatler için sunulacak bazı saat arayüzleri, “kaydırma, dikte, çizim ve yazı” destekli QWERTY klavye, bazı menü ayarları ve çift SIM desteği karşımıza çıkıyor. Çift SIM desteği, kişilere çağrıyı bağlı telefonlardaki hangi SIM üzerinden yapmak istediklerini saatlerinden seçme şansı tanıyor.

Kozmetik güncellemeler ile daha modern hale gelen ancak devasa bir fark taşımayan Google ve Samsung ortaklığının son meyvesi Wear OS 3.5 ve One UI Watch 4.5, bildiğimiz kadarıyla, Galaxy Watch5 serisi sonrasında başka akıllı saatlere de gelecek. Bunların hangi modeller olacağının yakında belli olmasını bekliyoruz.

Samsung Galaxy Watch5 serisi için elimizde çok sayıda bilgi var. Örneğin sağlam bir kaynağa göre modellerden Galaxy Watch5 40 mm Bluetooth için yaklaşık 300 euro, 40mm LTE için yaklaşık 350 euro Avrupa fiyatına sahip olacak. Bu versiyon için dört farklı renk sunulacak. Galaxy Watch5 için 44 mm Bluetooth sürüm de sunulacak ve bu yaklaşık 350 euro olacak. 44 mm LTE sürüm içinse yaklaşık 400 euro verilmesi gerekecek. Bu model üç farklı renkte gelecek. Galaxy Watch5 Pro ise sadece 45 mm kasa ile geliyor ve Bluetooth sürümü yaklaşık 490 euro, LTE sürümü ise yaklaşık 540 euro fiyata sahip olacak. Bu model için iki farklı renk sunulacak.

Saatler resmi FCC’nin kayıtlarına göre 10W şarj desteğine sahip olacak. Buna özel bir şarj cihazı hazırladığı düşünülen Samsung, saat tarafında 5W seviyesinden 10W seviyesine çıkarak şarj sürelerini ciddi şekilde azaltabilir ve bu durum kullanıcıların çok hoşuna gidebilir. 10W sayesinde çok kısa süreli şarj işlemleri ile uzun saatlik kullanımlar elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynaklara göre 40mm ve 44mm Galaxy Watch 5 sürümleri, Galaxy Watch 4 serisindeki modellerden daha fazla pil kapasitesi getiriyor. 40mm sürümde 247 mAh yerine 276 mAh pil bulunuyor. 44mm modelde ise 361 mAh yerine 397 mAh pile yer veriliyor. Galaxy Watch 5 Pro versiyonu ise tek bir 45 mm model olarak 572 mAh pil üzerine kurulacak bilgisi veriliyor.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro, Ice Universe’in açıklamasına göre safir cam ve titanyum gövde üzerine kurulacak. Yani akıllı saat modeli hem çizilmelere karşı çok dayanıklı olacak hem de sağlam gövdesi ile darbelerden etkilenmeyecek. Fiziksel çerçevenin normalde ekranı çizilmelere karşı koruma faydası da oluyor. Yeni bu modelde bu olmayacak ancak safir cam birçok darbeyi çiziğe dönüştürmeyecek.

Samsung Galaxy Watch 5 akıllı saat serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı