reklamı kapat

POPÜLER

yeni elektrikli bisiklet: "Specter 1"

Karbon fiber gövdeli yeni gelişmiş elektrikli bisiklet: “Specter 1”

Elektrikli bisiklet pazarında dikkat çekici seçenekler karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu sefer üst seviye modellerden “Specter 1” dikkat çekiyor.

“Eurobike Innovation Award” için aday gösterilen Avrupalı elektrikli bisiklet modeli Specter 1, birçok rakibinden aşırı farklı görünmüyor ancak yine de köşeli hatlarıyla kendisine baktırmayı biliyor. Spesifik olarak gündelik şehir kullanımına odaklanan modern tasarımlı bisiklet, yerleşik çamurluklara ve entegre LED aydınlatma sistemlerine sahip. Ana gövdesi tamamen karbon fiberden üretilen Specter 1, bu açıdan hem sağlam hem de nispeten hafif bir seçenek konumunda. Toplam ağırlığı 19,8 kg seviyesinde olan bisiklet, teknik olarak bakarsak taşıdığı merkeze konumlandırılmış 700W elektrik motoru ile 45 km/s hız çıkabiliyor. Specter 1, çıkarılabilir yapıda olan 750W lityum-iyon pil paketiyle ise kullanıma bağlı olarak 40 ila 110 km arasında bir menzil getiriyor. Bu menzil değeri odak nokta olan gündelik şehir için kullanımı için yeterli görünüyor. Ayrıca daha fazlasını isteyenler çift pil paketi ile menzili ikiye katlayabiliyor.

Bünyesinde renkli bir LCD ekran yer alan ve 4G ile sürekli bağlı kalabilen elektrikli bisiklet, yerleşik olarak navigasyon sunuyor ve Bluetooth üzerinden akıllı telefonlara da bağlanabiliyor. Gidondaki butonlardan kontrol edilebilen su geçirmeyen ekranında çok sayıda detaylı bilgi verebilen ürün, sessiz aktarım ve kolay bakım için Gates Carbon kayış üzerine kuruluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Specter 1 tahmin edebileceğiniz üzere ucuz değil. Model için Avrupa’da 8.200 euro fiyat açıklanıyor. Dört farklı renkte üretime alınacak bisiklet, yakında yollara çıkmaya başlayabilir. Bu konuda henüz net bir tarih verilmiş değil.

Elektrikli bisiklet “Specter 1” yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın