reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 10 Pro için 2 GB ekstra RAM kullanıma sunuldu

Xiaomi imzalı dikkat çeken modellerden Redmi Note 10 Pro için 2 GB ekstra RAM kullanıma sunuldu. Ama nasıl? İşte cevabı;

Geçtiğimiz ay Kacper Skrzypek tarafından MIUI kodlarında bir RAM artırma özelliği bulunmuştu. Bu sanal RAM olarak da aktarılabilecek özellik, ihtiyaç halinde depolama biriminin belirlenen bölümünü RAM olarak kullanabilecek denildi.

İşte bu özellik, Türkiye’de de satılacak dikkat çeken telefonlardan Redmi Note 10 Pro için aktif edildi. Şimdilik Çin merkezli olarak telefona 2 GB ekstra RAM getirildi.

OTA üstünden yayımlanan güncelleme ile beraber gelen bu ekstra RAM, tahmin edebileceğiniz üzere depolama biriminin de RAM olarak kullanılmasına imkan tanıyor.

İhtiyaç halinde depolama birimi kullanılarak 6 GB RAM 8 GB seviyesine, 8 GB RAM ise 10 GB seviyesine çıkarılabiliyor. Bu süreçte depolama biriminin 2 GB’lık kısmı bloke ediliyor ve sanal RAM olarak görev yapıyor.

Yeni nesil yüksek hızlı depolama birimleri sayesinde sanal RAM’de performans kaybının olmadığı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi Note 10 Pro dikkat çeken bir orta üst seviye telefon modeli

Bu arada hatırlarsınız dün de OPPO’dan benzer bir sistem gelmişti. Dün ortaya çıkan OPPO RAM+ teknolojisi, firmanın destekli akıllı telefon modellerine ekstra olarak 7 GB RAM getirecek

Süreçte yine telefonlar içerisindeki yüksek hızlı depolama biriminden yararlanılıyor. İhtiyaç hallerinde depolama birimi de bir RAM gibi çalışıyor ve böylece RAM’in tamamen dolması durumu ortadan kalkıyor.

Burada kişilere seçme şansı sunduklarını yani isteyen kişilerin daha az, isteyenlerin ise daha çok ekstra RAM ayarlamasına imkan tanıdıklarını belirten OPPO, özelliği çok yakında Reno 5 serisi, A94 ve A74 modelleri için aktif ediyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın