reklamı kapat

POPÜLER

Nikon Fc aynasız fotoğraf makinesi

Retro çizgi taşıyan Nikon Z fc aynasız fotoğraf makinesi ortaya çıktı

Fotoğraf makinesi pazarının altın dönemi sona erdi ancak yeni modeller gelmeye devam ediyor. Bu sefer Nikon Z fc yolda bulunuyor.

Yüksek ihtimalle 29 Haziran tarihinde tanıtılacak firmanın en yeni aynasız fotoğraf makinesi Nikon Z fc, sürpriz olmayacağı üzere çıkmadan önce sızdırıldı.

Sızıntı ile tasarımı yüzde 100 netlik kazanan model, görebileceğiniz üzere retro çizgide sınırları zorluyor. Modelin ilk bakışta modern bir seçenek olduğu akla gelmiyor.

Gövdesi sadece gümüş renkte olacak, ön kısmındaki yapay deri kısım ise altı farklı renk seçeneğiyle tercih edilecek fotoğraf makinesi, sınırlı sayıdaki bilgiye göre APS-C sensör üzerine kuruluyor.

Z Bayonet yapısını kullanan lensleri değiştirilebilir model, bünyesinde birçok kontrol tekerleği taşıyor. Bu sayede ekrana bakmadan kontrol etmenin kolay olacağı Nikon Z fc, yerleşik bir elektronik vizör de taşıyor.

Boyutu hemen aşağıdaki fotoğraftan da anlayabileceğiniz üzere aşırı ufak olmayan makine, birden fazla versiyonla satışa sunulacak. Kaynaklara göre fotoğraf makinesi gövde olarak, 16-50 SL lens ile kit olarak ya da 28 mm lensli özel sürümle elde edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nikon Z fc aynasız fotoğraf makinesi Türkiye’de de satılacaktır

Teknik özelliklerinin detaylı olarak yakında sızdırılması beklenen fotoğraf makinesi, kaça satılacak bilinmiyor ancak aşırı pahalı olması beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın