reklamı kapat

POPÜLER

Audi E-Tron’un nefes kesen kokpitinde kısa bir tura çıkın [Video]

Konsept olarak başlayan macerasının sonlanması için önünde çok da uzun bir süre kalmayan Audi E-Tron, resmileşen iç dünyasıyla ilgi çekmeyi başardı.

Audi tarihi için dönüm noktalarından birisi olarak nitelendirilebilecek elektrikli SUV modeli E-Tron, seri üretim formuna geçmek için gün saymakla meşgul. Kısa süre önce satışa sunulacağı zaman sahip olacağı iç dünyasıyla ilk resmi fotoğrafların paylaşıldığı model, buradaki detaylarıyla büyük ilgi topladı. Ambiyans aydınlatmaları, tamamen dijital devasa ekranları ve malzeme kalitesiyle Audi’nin son dönemlerde geldiği zirve noktalardan birisini de temsil eden E-Tron, A8 ile birlikte değişmekte olan bu karakterin SUV formuna da başarılı şekilde uyarlandığını da gösteriyor. Detaylı fotoğrafların ardından dış basına açılan detaylı inceleme fırsatı, bizlere video olarak da aracın iç dünyasıyla detaylı bilgi almamıza yardımcı oldu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sanal ayna geliyor

Merak edilen hemen her noktasıyla ilgili işleyişin bilgisini alabildiğimiz videoda, dokunmatik ekranın çalışması ön plana çıkıyor. Konsola entegre olarak tasarlanan ekranlarda park yardımının yanı sıra aktif sürüş sırasında sürücüye yardım edebilecek bir bölüm de yer almakta. Dış tarafa geçmeden önce müzik tutkunlarını içeride 16 hoparlörlü Bang & Olufsen ses sisteminin karşılayacağını da belirmek gerekiyor. Audi E-Tron’ın dış tasarımıyla ilgili de kilit noktalar var. Hala kamuflajlı olsa da artık zihnimizde önemli hatları şekillenmiş olan bu yeni oyuncuda sanal ayna teknolojisini göreceğimiz. Kamera üzerinden ihtiyacın karşılandığı modelde, bu özellik ilk aşamada her pazara sunulmayacak gibi görünüyor. Bir hayli pahalı olmasını beklediğimiz sanal aynaların opsiyon listesinde yer aldığını da belirtmeden geçmeyelim. Konsept olarak başlayan macerasının bu yılın sonra çeyreği içerisinde tamamlanmasını beklediğimiz Audi E-Tron, yaklaşık 400 kilometrelik menzille Jaguar I-Pace’in karşısına çıkacak.

Video