reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

netflix the rain

Mayıs ayında Netflix Türkiye’de neler var? [Video]

Havaların iyice ısındığı, artık evde zor durduğumuz şu günlerde Netflix yeni içerikleriyle platformu güzel havalara karşı dahi çekici kılmayı başarıyor. Bu ayın dikkat çeken yapımı ise The Rain.

Advertisement

Mayıs ayı ile beraber iyice güzelleşen havalarda Netflix “serinletici” yeni dizisini bizlerle buluşturuyor. Soğuk İskandinav diyarlarından çıkıp gelen The Rain, Danimarka’nın ilk orijinal yapımı olarak bu ay karşımızda. Gizemli ve gerilimli hikayeleri sevenleri etkilemeye hazırlanan dizide ölümcül bir virüs kol gezerken güvenli bir yer bulmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkan iki küçük kardeşin hikayesi anlatılıyor. Netflix filmleri arasında ise Martin Freeman’ın başrolünü üstlendiği Cargo dikkat çekiyor. Filmde şiddetli bir pandeminin ardından kırsal Avustralya’da bulunan enfekte olmuş bir baba, umutsuz bir şekilde bebeğine yeni bir ev ve onu kendi değişen doğasından korumak için bir yol arıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Warcraft izlemeyenlere müjde

Bu ay 39 orijinal yapımın yer alacağı platformda da 76 lisanslı film ve dizi izleyicilerle buluşacak. Onlardan biri de Warcraft. Eğer filmi izlemediyseniz 14 Mayıs’ta Netflix Türkiye’de izleyebilirsiniz. Bu ay yayınlanacak olan orijinal içerikleri, haberin altında yer alan fragmanın devamında konularıyla beraber liste halinde görüntüleyebilirsiniz.

Video

Orijinal diziler

The Rain: 1. sezon – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Bir İskandinav gerilim dizisi: Acımasız bir virüs, nüfusun çoğunu yok ettikten sonra, iki genç kardeş güvenlikleri için tehlikeli bir arayışa başlar.
Dear White People: Vol.2 – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Romantik ikilemler, bir sosyal medya trolü ve Armstrong-Parker House’daki büyük değişiklikler Sam, Lionel ve arkadaşlarını kırılma noktasına itiyor.
My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman: Tina Fey – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Tina Fey ailesini, “SNL” deki değişen kültürü, geri dönmesini istediği bir anısını ve blues simgesi Buddy Guy’u anlatıyor.
Bill Nye Saves the World: 3. Sezon – Çıkış Tarihi: 11 Mayıs
Bill ve konukları yiyeceklerin geleceğini, bağımlılık bilimini ve daha fazlasını Emmy adayı dizinin yeni bölümlerinde keşfediyorlar.
Mob Psycho 100: 1. sezon – Çıkış Tarihi: 22 Mayıs
Bir örgüt, alçakça bir amaç için Esperleri toplamaktadır. Güçlü psişik güçlere sahip olan Mob ise sadece kendi hayatının başkahramanı olmak ister.
Terrace House: Opening New Doors: 2. Kısım – Çıkış Tarihi: 22 Mayıs
Shion ve Tsubasa her geçen gün daha da büyüdükçe, Ami ve Takayuki’nin ilişkileri karmaşıklaşıyor ve yeni ev arkadaşları gruba katılıyor.
Fauda: 2. sezon – Çıkış Tarihi: 24 Mayıs
Doron, intikam almak için onu hedef alan bir militanın gizli bir plan başlatmasıyla eski gizli birimi ile tekrar ekip kuruyor.
The Toys That Made Us: 2. sezon – Çıkış Tarihi: 25 Mayıs
Uyuşturucu savaşı asla bitmiyor. Kamera ekibi Indiana, Karayipler, Detroit ve Atlanta’da kaçakçıları, kullanıcıları ve emniyet teşkilatlarını takip ediyor.
Unbreakable Kimmy Schmidt: 4. Sezon – Çıkış Tarihi: 30 Mayıs
Kimmy teknik bir iş bulur. Titus, Mikey’i etkilemek için bir TV şovuna sahip gibi davranır ve Jacqueline de bir yetenek bulma ajansı kurar.
My Next Guest Needs No Introduction With David Letterman: Howard Stern – Çıkış Tarihi: 31 Mayıs
Çığır açan radyo kişiliği, Letterman’ın son derece geniş kapsamlı röportaj serilerinde son sahneyi sahneliyor.

Netflix Film

Sometimes – Çıkış Tarihi: 1 Mayıs
HIV testi sonuçlarını merakla bekleyen yedi yabancı, klinik resepsiyoncunun erken çıkması için rüşvet vermeye karar verir, birinin pozitif olduğunu öğrenmesi gerekmektedir.
Manhunt – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Üzerine alçakça bir suç atılan Çinli bir ilaç sektörü avukatı, tehlikeli bir kurumsal komployu durdurmak için zeki bir Japon dedektifle iş birliği yapar
Forgive Us Our Debts – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Alacaklılar tarafından tehdit edilen yeni işsiz kalmış bir adam bir borç tahsildarı için çalışmayı kabul eder, ancak yakında onun şeytanla olan anlaşmasının beklenmedik maliyetleri olduğunu keşfeder.
The Kissing Booth – Çıkış Tarihi: 11 Mayıs
Elle’nin ilk öpücüğü lisedeki en ateşli çocukla yasak bir romantizme yol açtığı zaman, en iyi arkadaşıyla ilişkisini riske atar.
Cargo – Çıkış Tarihi: 18 Mayıs
Şiddetli bir pandeminin ardından kırsal Avustralya’da bulunan enfekte olmuş bir baba, umutsuz bir şekilde bebeğine yeni bir ev ve onu kendi değişen doğasından korumak için bir yol arıyor.
Catching Feelings – Çıkış Tarihi: 18 Mayıs
Bir Johannesburg profesörü ve gazeteci karısı, ünlü, zorlayıcı bir yazarın hayatlarına girmesiyle ilişkilerini yeni yollarla test ediyor.
Ibiza – Çıkış Tarihi: 25 Mayıs
Harper’ın en iyi iki arkadaşı Barselona’ya yaptıkları iş seyahatinde bir araya geldiğinde ateşli bir DJ’e aşık olur.
Sara’s Notebook – Çıkış Tarihi: 26 Mayıs
Bir kadın, onu hain, savaşla parçalanmış Congolese ormanının derinliklerine getiren kaybolan kız kardeşini aramak için can atıyor.

Orijinal komedi

John Mulaney: Kid Gorgeous Live at Radio City – Çıkış Tarihi: 1 Mayıs
John Mulaney’den yeni bir stand-up gösterisi.
Dany Boon: Des Hauts-De-France – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Seçmelerin yer aldığı tek kişilik bir şovda, Fransız süperstar Dany Boon memleketini, ilk komedi gösterisini ve ailelerine düşman gençlerin ebeveynlerinin zorluklarını anlatıyor.
Hari Kondabolu: Warn Your Relatives – Çıkış Tarihi: 8 Mayıs
Hari Kondabolu, kimlik politikalarını, şöhret karşılaşmalarını, mango saplantısını ve daha fazlasını, beklenmedik twistlerle dolu bir stand-up setinde yıkıyor.
Ali Wong: Hard Knock Wife – Çıkış Tarihi: 13 Mayıs
Yine hamile olan Ali Wong, ikinci orijinal stand-up komedisi ile geri dönüyor.
Tig Notaro Happy To Be Here – Çıkış Tarihi: 22 Mayıs
Komedyen Tig Notaro, içsel şakalarını, komik anekdotları, ebeveynlik itirafları ve daha fazlasıyla dolu eğlenceli bir stand-up eşliğinde ortaya çıkarıyor.
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life – Çıkış Tarihi: 25 Mayıs
Komedi ikonları Steve Martin ve Martin Short, şov dünyasındaki ve stand-up’daki efsanevi yaşamlarıyla ilgili müzikal eskizler ve konuşmalar için bir araya geldi.

Orijinal belgesel

End Game – Çıkış Tarihi: 4 Mayıs
Akademi ödüllü film yapımcıları Rob Epstein ve Jeffrey Friedman’ın yönettiği End Game, hayatın ve ölümün son noktasında çalışan vizyoner tıp pratisyenlerini takip eden samimi bir vérité tarzı belgesel ile düşüncemizi değiştirmeye adanmışlar.
Evil Genius: the True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist – Çıkış Tarihi: 11 Mayıs
Bu belgesel-serisi, bir bankayı soygununda boynuna asılan bir bomba tarafından öldürülen bir pizzacı adamın gerçek hikayesini araştırıyor.
Explained– Çıkış Tarihi: 23 Mayıs
Bu dizi, toplumsal sorunlardan cinsiyetler arasındaki farktan, jeopolitik politikalara kadar hayatımızı etkileyen güncel konuları gündeme getiriyor.