reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Türkiye

Ekim ayında Netflix Türkiye’de neler var? [Video]

Netflix kataloğuna hemen her gün yeni dizi, film ve belgesel eklenmeye devam ediyor. Ekim ayının öne çıkan yapımlarını sizler için sıraladık.

Yarı cadı yarı insan Sabrina’nın tüylerinizi ürpertecek yeni dizisi The Chilling Adventures of Sabrina da 26 Ekim’de, Marvel fanlarının merakla beklediği Marvel’s Daredevil ise 19 Ekim’de üçüncü sezonuyla Netflix’te olacak. La Casa De Papel’in yıldız oyuncularını kadrosunda buluşturan Netflix’in İspanyol orijinal yapımı Elite ise 10 Ekim’de sizi ekranların başına çağırıyor. Bir tarafta zenginler, diğer tarafta okula yeni gelen işçi çocukları ve bir cinayet.

Netflix Orijinal Dizileri

● The Chilling Adventures of Sabrina – 26 Ekim

16.yaş günü yaklaşan Sabrina, ailesinin cadı dünyası ve arkadaşlarının insan dünyası arasında bir seçim yapmak zorundadır. Archie çizgi romanından uyarlandı.

● Elite – 5 Ekim

İşçi sınıfından gelen üç genç İspanya’daki seçkin bir özel okula kaydolunca, onlarla zengin öğrenciler arasında başlayan çatışma bir cinayete yol açar.

● Marvel’s Daredevil (3. Sezon) – 19 Ekim

Küçükken kör kalan Matt Murdock, New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde, gündüzleri bir avukat, geceleriyse Süper Kahraman Daredevil olarak adalet için savaşır.

● Tepedeki Ev – 12 Ekim

Bu korku drama dizisi Shirley Jackson’ın klasik 1959 romanının modern bir yeniden uyarlanmasıdır.

● Haunted – 19 Ekim

Bu insanlar, eskiden yaşadıkları ve onları rahatsız etmeye devam eden korkunç olayları aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşıyor. Anlatılan olaylar yeniden canlandırılıyor.

● Big Mouth (2. Sezon) – 5 Ekim

İki dost olan Nick Kroll ve Andrew Goldberg’ün bu cüretkar komedisinde, ergenliğin mucizevi ve korkutucu yönleri, yeni yetme arkadaşların hayatlarını altüst ediyor.

● Hip-Hop Evolution (2. Sezon) – 19 Ekim

Shad Kabango, 80’li ve 90’lı yıllardaki New York, Güney ve Oakland, Kaliforniya’da hip-hop alt kültürlerinin gelişimini izler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Filmleri

● 22 July – 10 Ekim

Norveç’te bir grup şok edici saldırıdan sonra, hayatta kalanlar – ve ülke – iyileşme ve adalet için harekete geçti. Gerçek olaylara dayanmaktadır.

● Apostle – 12 Ekim

Bu korku filminde, 1905 yılında bir serseri kaçırılan kız kardeşini kurtarmak için tehlikeli bir işe kalkışır ve ücra bir adadaki uğursuz bir dini tarikatla mücadele eder.

● Derren Brown Sacrifice – 19 Ekim

İllüzyonist Derren Brown korkunun, acının ve inançsızlığın sınırlarını yerle bir eden bir dizi numara aracılığıyla “inançla iyileşme” kavramını yeniden tanımlıyor.

Operation Finale – 3 Ekim

1960’ta İsrailli casuslar, Nazi savaş suçlusu Adolf Eichmann’ı yakalayıp adalet önüne çıkarmak için cüretkar bir operasyon gerçekleştirir. Gerçek olaylardan uyarlandı.

● Private Life – 5 Ekim

Kısırlık ile başa çıkmakta olan bir çift, evliliklerini yardımlı üreme ve evlat edinme dünyasında dolaşırken ayakta tutmak için uğraşır.

● The Night Comes For Us – 19 Ekim

Bir kızın bir katliam sırasında hayatını kaybetmesinden sonra, katile bir gangster saldırısı hedefleniyor.

Netflix Belgeselleri

● Making a Murderer (2. Sezon) – 19 Ekim

Steven Avery ve Brendan Dassey, Making a Murderer’da yayınladıktan sonra ulusal bir profil ve yeni destekle birlikte, muafiyet için savaşmaya devam ediyor.

● Salt Fat Acit Heat – 11 Ekim

Şef ve yemek yazarı Samin Nosrat, geleneğe dayanan basit yemeklerden oluşan yemek manifestosunu yeni bir yemek pişirme serisinde ekrana getiriyor.

● Shirkers – 26 Ekim

25 yıl önce çektiği filmin çalınan makarlarını yeniden ele geçiren roman yazarı Sandi Tan, kayıtları araklayan esrarengiz adamla geçirdiği zamana tekrar göz atıyor.

● Remastered Who Shot The Sheriff – 12 Ekim

1976’da, Jamaika’da rakip siyasi gruplar birbiriyle çatışırken reggea efsanesi Bob Marley bir suikast girişiminden canlı kurtuldu. Peki bunun sorumlusu tam olarak kimdi?

● Feminists: What Were They Thinking? – 12 Ekim

1970’li yıllarda çekilen ve feminist uyanışı yansıtan kadın fotoğraflarını tekrar ele alan bu film, o kadınların hayatını ve devam eden değişim ihtiyacını inceliyor.