reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mercedes-Benz VISION EQXX

Elektrikli Mercedes-Benz VISION EQXX, tek şarjla 1.000 km yol yaptı

Bu yılın başında lanse edilen Mercedes-Benz VISION EQXX için gerçek yol şartlarında önemli bir gösterim yapıldı.

Advertisement

Mercedes-Benz VISION EQXX, Mercedes’in ve elektrikli otomobil pazarının en önemli gelecek gösterimleri arasında yer alıyor. Direkt olarak yüksek verime odaklanan otomobil, bu açıdan standart araçlardan ayrılan bir yapıya sahip ve özellikle kuyruk benzeri tasarlanan uzun arka bölümüyle fark yaratıyor. İlk duyurusu yapıldığında 1.200 km, daha sonra ise 1.000 km gerçek menzile sahip olduğu açıklanan tamamen elektrikli otomobil modeli, Mercedes-Benz COO’su Markus Schäfer’a göre EQS’ten yüzde 20 daha yüksek enerji yoğunluğuna sahip pil hücreleri kullanıyor. İşte bu özel temeller üzerine kurulan araç ile kısa süre önce söz verilen menzile gerçek yol şartlarında ulaşıldı.

Mercedes-Benz, tasarımını yukarıda gördüğünüz VISION EQXX ile Almanya Sindelfingen’den yola çıktı ve tek şarjla tam 1.000 km yol yaparak Fransa Cassis’e geldi. Bu test, yakın gelecekte hayatımıza girecek elektrikli otomobiller için fazlasıyla ümit verici görünüyor. Ayrıca gelecekte menzillerin daha da iyi hale gelmesi bekleniyor. Bunu sağlayacak olan ise katı hal pili gibi yeni nesil pil teknolojileri olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Markası ve alanın geleceği için önemli bir test platformu görevi bulunan VISION EQXX hakkında bilinmesi gereken tüm detaylara direkt olarak buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Mercedes-Benz VISION EQXX yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın