reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 10

Apple Watch Series 10 ile tasarım değişmeyebilir

Apple Watch Series 10 bugün yine gündemde yer alıyor. Yapılan paylaşıma göre yeni saat tasarımsal bir güncelleme taşımıyor.

Henüz yüzde 100 kesinleşmiş bir durum yok ancak Apple Watch Series 10 akıllı saat modeli yukarıdaki gibi görünebilir. Eğer 91Mobiles’ın elde ettiği bu CAD görselleri doğruysa, yeni akıllı saat Watch Series 9’dan çok da farklı olmayacak. Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre eylül ayında tanıtılacak Watch Series 10, yerini alacağı Watch Series 9’dan daha büyük olacak. Kuo’ya göre akıllı saat pazara 45 mm ve 49 mm gövde boyutlarıyla çıkarılacak. Mevcut form faktörü koruyacağı söylenen Watch Series 10, yeni iddiaya göre en büyük versiyonunda 2 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak. Açıklamasında yeni Apple Watch Ultra modelinin teknik özellikleri aşağı yukarı aynı kalacak diyen Kuo, Apple Watch’ların üretiminde 2024’ün ikinci yarısından itibaren, üç boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak üretilen bileşenlerin yer alacağını da aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple için kısa süre önce de bir gelecek planı gündeme gelmişti. Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman’a göre teknoloji devi Apple’dan şimdiye oranla daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch’lar gelecek. Apple kısa süre önce “Bugüne Kadarki En İnce Apple Ürünü” diyerek yeni iPad Pro’yu tanıttı. Firma bu konuda şunları aktarmıştı:

“Bugüne kadarki en ince Apple ürünü olan yeni iPad Pro büyüleyici derecede ince ve hafif tasarımıyla, taşınabilirliği yepyeni bir seviyeye çıkarıyor. 11 inç model yalnızca 5,3 milimetre inceliğinde. 13 inç model ise 5,1 milimetreyle daha da ince ve etkileyici bir tasarıma sahip.” 

Yeni iPad Pro’ların teknoloji devi için yeni bir dönem başlattığını aktaran Mark Gurman, şirketin daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch modelleri üzerinde çalıştığını söyledi. Daha ince kasada yüksek performans ve batarya ömrü sunmanın yolunu bulan şirket, kaynaklara göre 2026 yılındaki iPhone 17 ailesinde çok ince gövdeli bir iPhone sunmaya hazırlanıyor.

Apple Watch Series 10 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER