reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 10

Apple Watch Series 10 için bazı yeni bilgiler verildi

Apple Watch Series 10 için bazı yeni bilgiler verildi. Yeni akıllı saat modeli, iPhone 16’lar ile beraber eylül ayında tanıtılacak.

Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamaya göre eylül ayında tanıtılacak Apple Watch Series 10, yerini alacağı Apple Watch Series 9’dan daha büyük olacak. Kuo’ya göre akıllı saat pazara 45 mm ve 49 mm gövde boyutlarıyla çıkarılacak. Mevcut form faktörü koruyacağı söylenen Watch Series 10, mevcut modelden biraz daha ince olacak. Apple Watch Ultra modelinin teknik özellikleri aşağı yukarı aynı kalacak diyen Kuo, Apple Watch’ların üretiminde 2024’ün ikinci yarısından itibaren, üç boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak üretilen bileşenlerin yer alacağını da aktarıyor. Apple Watch ile alakalı olarak dün de bir gelecek planı gündeme gelmişti. Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman’a göre teknoloji devi Apple’dan şimdiye oranla daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch’lar gelecek. Apple kısa süre önce “Bugüne Kadarki En İnce Apple Ürünü” diyerek yeni iPad Pro’yu tanıttı. Firma bu konuda şunları aktarmıştı: “Bugüne kadarki en ince Apple ürünü olan yeni iPad Pro büyüleyici derecede ince ve hafif tasarımıyla, taşınabilirliği yepyeni bir seviyeye çıkarıyor. 11 inç model yalnızca 5,3 milimetre inceliğinde. 13 inç model ise 5,1 milimetreyle daha da ince ve etkileyici bir tasarıma sahip.” 

Yeni iPad Pro’ların teknoloji devi için yeni bir dönem başlattığını aktaran Mark Gurman, şirketin daha ince iPhone, MacBook Pro ve Apple Watch modelleri üzerinde çalıştığını söyledi. Daha ince kasada yüksek performans ve batarya ömrü sunmanın yolunu bulan şirket, kaynaklara göre 2026 yılındaki iPhone 17 ailesinde çok ince gövdeli bir iPhone sunmaya hazırlanıyor.

Apple Watch Series 10 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu