reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch SE

Plastik kasalı bir Apple Watch SE geliştiriliyor olabilir

 - Güncelleme: 07 Temmuz 2024 20:56

Apple’a yönelik en sağlam kaynaklardan Mark Gurman’ın elde ettiği bilgilere göre plastik kasalı bir Apple Watch SE geliştiriliyor olabilir.

Alüminyum yerine plastik kasa kullanarak (burada akla hemen plastik kasalı iPhone 5C geldi) üretim maliyetini düşürmek istediği aktarılan Apple, bahsi geçen alt seviye Apple Watch SE modelini yurt dışında 199 dolardan satmayı planlıyor olabilir. Mevcut SE’yi yurt dışında 249 dolara, Türkiye’de ise 10.999 TL’ye satan Apple, bugün ayrıca Apple Watch Series 10 ile alakalı çıkan bilgilerle de gündeme gelmişti. Yine Mark Gurman’a göre Apple Watch Series 10 akıllı saat modelleri, tasarımsal açıdan Watch Series 9’dan farklı olmayacak. Yeni modeller aktarıldığı kadarıyla sadece biraz daha ince olacak ve daha büyük ekranlar üzerine kurulacak. Yeni bilgilere göre saatler ile beraber yeni sağlık özellikleri de sunulmayacak. Gurman çok net olarak, Apple Watch Series 10’da tansiyon ve uyku apnesi takip özelliklerinin olmayacağını aktarıyor. Bu özelliklerin geliştirme sürecinde bazı sıkıntılar yaşadığı belirtilen Apple, yeni sağlık özelliklerini 2025 yılındaki modellere bırakacak gibi görünüyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre eylül ayında tanıtılacak Series 10 serisi, yerlerini alacağı Series 9 ailesinden daha büyük olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kuo’ya göre akıllı saatler pazara 45 mm ve 49 mm gövde boyutlarıyla çıkarılacak. Mevcut form faktörünü koruyacağı Watch Series 10, bir iddiaya göre en büyük versiyonunda 2 inç boyutunda bir ekran üzerine kurulacak. Açıklamasında yeni Apple Watch Ultra modelinin teknik özellikleri aşağı yukarı aynı kalacak diyen Kuo, Apple Watch’ların üretiminde 2024’ün ikinci yarısından itibaren, üç boyutlu baskı teknolojisi kullanılarak üretilen bileşenlerin yer alacağını da aktarıyor. Watch Series 10 ve Watch Ultra 3 modellerini daha güçlü işlemciler ile donatacak Apple, bu işlemciler üzerinden bazı yapay zeka özellikleri sunabilir. Ancak “Apple Intelligence” altyapısının yakın bir zamanda Apple Watch dünyasına getirilmeyeceği belirtiliyor.

Apple Watch Series 10 yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu