reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 9T 5G Redmi K40

Redmi K40 hakkında ortaya çıkan ilginç Snapdragon 870 detayı

Yakında resmi olarak karşımıza çıkacak Redmi K40 ailesi için ilginç bir Snapdragon 870 detayı gündemde dolanıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Redmi K40 ailesinde daha önce ortaya çıkanlara göre iki adet Snapdragon 888 işlemcili model yer alıyor. Burada “K40 Pro” ve onun üstüne kurulacak “K40 Pro Plus” ya da “K40 Pro Zoom” isimli modellerin Snapdragon 888 ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Firmadan ayrıca bir de normal Redmi K40 gelecek ve o da hemen hemen kesin olarak gücünü Snapdragon 7-Serisi bir işlemciden alacak. İşte tam da bu konuda yeni bir detay daha gündeme geldi. Söylendiği kadarıyla K40 ya da serideki bir diğer modelde Snapdragon 865 işlemci yer alacak. Ancak bu işlemci artırılan saat hızı ve geliştirilen GPU’su sayesinde daha yüksek performans sunacak ve ilginç olarak Snapdragon 870 şeklinde isimlendirilecek. Snapdragon 888’in de başta Snapdragon 870 olarak isimlendirilmesi bekleniyordu ancak Qualcomm tersi bir karar ile bu konuda herkesi şaşırtmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 serisi merak uyandırıyor

Snapdragon 870’li sürümünü halen serinin dördüncü üyesi olduğu düşünülmüyor ancak yine de şimdiden kesin konuşmamak gerekiyor. K40’ı bu olası Snapdragon 870 işlemci ile pazara sunması halinde ses getirecek izlenimi oluşturan Xiaomi’nin, K40 serisini Türkiye’ye başka bir isim altında getirmesini bekliyoruz. Ancak bu konuda henüz somut kanıtlar yer almıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın