reklamı kapat

POPÜLER

Redmi Note 9T 5G Redmi K40

Redmi K40 serisi ekran deliğiyle pazarda bir ilke imza atacak

Yakında resmi olarak karşımıza çıkacak Redmi K40 ailesi için önemli bir detay daha ortaya çıkmış durumda. Bunun arkasında tasarım var.

Redmi K40 serisinde gelen bilgilere göre bir ekran deliği yer alacak. Yani telefonların selfie kamerası ekrandaki delikte olacak. İşte bu birçok kişinin sevmediği, birçok kişinin de dikkatini dağıtan ekran deliği, yeni seride 2,8 mm boyutunda olacak. Bunun sektörüdeki en düşük rakam olduğu aktarılıyor ve bu da elbette güzel görünüyor. Delik ne kadar ufak olursa ekrandan o kadar az çalıyor ve daha az dikkat dağıtıyor. Firmaların 2021’de de ekran delikli birçok telefon çıkarması bekleniyor. 2022’de ise genel trend ekran altı kameralar olacak. Bu konuda ilk ZTE tarafından adım atıldı ve 2021’de de birçok ekran altı kameralı telefonun gelmesi bekleniyor. Ancak genel yoğun kullanım 2022’de olacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K40 serisi için diğer detaylar şöyle

K40 ailesinde daha önce ortaya çıkanlara göre iki adet Snapdragon 888 işlemcili model yer alıyor. Burada “K40 Pro” ve onun üstüne kurulacak “K40 Pro Plus” ya da “K40 Pro Zoom” isimli modellerin Snapdragon 888 ile karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Firmadan ayrıca bir de normal Redmi K40 gelecek ve o da yüksek ihtimalle gücünü Snapdragon 7-Serisi bir işlemciden alacak. Ya da modelde bir Snapdragon 870 işlemci yer alacak.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın