reklamı kapat

POPÜLER

Tim Cook

Tim Cook’tan Donald Trump’a ”elveda” hediyesi

Apple CEO’su Tim Cook, eski ABD başkanı Donald Trump‘a fiyatıyla dudak uçuklatan bir Apple ürünü hediye etti. The Verge‘ün aktardığı habere göre Tim Cook, Trump’a Teksas’taki montaj hattından çıkan ilk 2019 Mac Pro’yu hediye etti. 

Yeni ‌Mac Pro‌’nun lansmanından önce Cook ve Trump, bazı yeni modellerin bir araya getirileceği Teksas tesisini ziyaret etmişti. O sırada Cook, Amerika Birleşik Devletleri’nde yeni ‌Mac Pro’yu üretmekten ötürü gurur duyduğunu söylemişti. Bu arada hatırlatmakta yarar var. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen seçimleri kazanan ve 46’ncı ABD Başkanı seçilen Joe Biden görevine başladı.

Bilgisayar, Teksas’taki Flex Fabrikasında üretilen ilk Mac Pro olarak tanımlanıyor. Ancak bu durum çok daha gerçeği yansıtmıyor. Çünkü Flex fabrikasında Apple, 2013 yılından beri Mac Pro’lar üretiyor. Donald Trump’a hediye edilen cihazlara bakıldığında Mac Pro haricinde bir ekranın yer almadığı görülüyor. Bilindiği üzere Apple, 6K çözünürlüklü ekranı yurt dışındaki başlangıç fiyatı 4.999 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mac Pro ne gibi özellikler vadediyor?

2.5 GHz 28 çekirdekli Intel Xeon W işlemci, 1.5 TB (12x128GB) DDR4 ECC bellek, her biri 2×32 GB HBM2 belleğe sahip iki adet Radeon Pro Vega II Duo GPU ve 8 TB SSD bilgisayarın depolama seçenekleri arasında yer alıyor. Apple Afterburner kart, Magic Mouse 2 ve Magic Trackpad 2, Final Cut Pro X ve Logic Pro X ile birlikte fiyat neredeyse 600 bin TL’ye yaklaşıyor. Bilgisayar bununla birlikte Nano-texture cama sahip 6K çözünürlüklü Pro Display XDR satın alındığında fiyat yaklaşık 650 bin TL‘ye çıkıyor.