reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K40 Pro

Redmi K40 serisinden dikkat çeken Snapdragon 888 detayı

Xiaomi alt markası Redmi, şu an aktif olarak Redmi K40 serisini geliştiriyor. İşte bu seri hakkında işlemci odaklı yeni bilgiler gelmiş durumda.

Redmi K40 ailesinde yapılan resmi açıklamaya göre bir değil iki adet Snapdragon 888 işlemcili model yer alacak. Burada yüksek ihtimalle “K40 Pro” ve onun üstüne kurulacak “K40 Pro Plus” ya da “K40 Pro Zoom” isimli bir telefonlar SP888 ile karşımıza çıkacak. Firmadan ayrıca bir de normal Redmi K40 gelecek ve o da hemen hemen kesin olarak gücünü Snapdragon 7-Serisi bir işlemciden alacak. Amiral gemisi seviyesinde iki farklı yeni model ile dikkat çekecek Redmi’nin, bu modellerde fiyat-performans konusunda sınırları zorlaması bekleniyor. Bu da elbette son kullanıcı için çok güzel görünüyor. Bu telefonlardan K40 ve K40 Pro’nun Türkiye’de de satılma ihtimali bulunuyor. Ancak modeller buraya farklı bir isim altında gelebilir.

Redmi K40 serisi için temel olacak Snapdragon 888 işlemci için detaylar şöyle

Yeni işlemci ilk olarak 5G modem (Snapdragon X60 5G) içine entegre yapısıyla fark yaratıyor. Snapdragon 865’e ayrı bir 5G modem konulması gerekiyordu ve bu çok ideal bulunmuyordu. Direkt olarak Samsung tarafından 5 nm üretim sürecinden çıkarılan SP888, tam olarak 1 x 2.84 GHz (Cortex-X1), 3 x 2.4 GHz (Cortex-A78), ve 4 x 1.8 GHz (Cortex-A55) kurulumunu kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni işlemci aktarıldığı kadarıyla CPU tarafında yüzde 25 artış getiriyor. GPU tarafında ise yüzde 35‘lik bir artıştan bahsediliyor. Modelin GPU temelinde daha spesifik olursak Adreno 660 kullanıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın