reklamı kapat

POPÜLER

Redmi K40 Pro

Redmi K40 serisi pil konusunda çok iddialı geliyor

Xiaomi alt markası Redmi, şu an aktif olarak Redmi K40 serisini geliştiriyor. İşte bu seri, pil konusunda kişileri çok memnun edecek.

Redmi K40 ailesinde en son duyduğumuz kadarıyla bir değil iki adet Snapdragon 888 işlemcili model yer alıyor. Burada yüksek ihtimalle “K40 Pro” ve onun üstüne kurulacak “K40 Pro Plus” ya da “K40 Pro Zoom” isimli bir telefonlar SP888 ile karşımıza çıkacak. Firmadan ayrıca bir de normal Redmi K40 gelecek ve o da hemen hemen kesin olarak gücünü Snapdragon 7-Serisi bir işlemciden alacak. İşte bu telefonlar için bugün gelen resmi paylaşım pil üzerine oldu. Redmi’nin üst düzey ismi Lu Weibing, K40 etiketi ile paylaştığı bir görselde, denediği telefonun pilinin 10 saatlik sürekli kullanım sonrasında yüzde 64’e düştüğünü aktardı. Bunun henüz spesifik olarak hangi cihaz olduğu bilinmiyor. Ancak buradan telefonun sürekli kullanımda 35 saati görebileceği aktarılıyor. Bu da elbette oldukça güzel görünüyor.

Redmi K40 serisi için temel olacak Snapdragon 888 işlemci için detaylar şöyle

Yeni işlemci ilk olarak 5G modem (Snapdragon X60 5G) içine entegre yapısıyla fark yaratıyor. Snapdragon 865’e ayrı bir 5G modem konulması gerekiyordu ve bu çok ideal bulunmuyordu. Direkt olarak Samsung tarafından 5 nm üretim sürecinden çıkarılan SP888, tam olarak 1 x 2.84 GHz (Cortex-X1), 3 x 2.4 GHz (Cortex-A78), ve 4 x 1.8 GHz (Cortex-A55) kurulumunu kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni işlemci aktarıldığı kadarıyla CPU tarafında yüzde 25 artış getiriyor. GPU tarafında ise yüzde 35‘lik bir artıştan bahsediliyor. Modelin GPU temelinde daha spesifik olursak Adreno 660 kullanıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken konsol Xbox Series S ile tanışın