reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Range Rover Evoque için vergi avantajlı yeni motor; işte fiyatı

Üç silindir mimarisine sahip yeni motor seçeneğine kavuşan Range Rover Evoque, kullanıcıları daha avantajlı bir fiyatla yakalamak istiyor.

Kompakt pazara olan ilginin artmasıyla markası için hiç olmadığı kadar önemli bir konuma gelen Evoque, motor yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Türkiye pazarında özellikle geçtiğimiz yıl fiyatlara yansıtılan ÖTV zammı sonrası kan kaybeden modellerin ilacı daha kompakt yapıdaki motorlar oldu. Bu reçete Evoque için de listelerdeki yerini alıyor. Kısa süre önce Türkiye satışlarına başlanan, vergi avantajlı 1,5 litrelik benzinli motor, bu modelde performans ve lüksü bir arada sunmayı vadediyor. Vergi avantajı sunan 1.5 litrelik benzinli motor seçeneği 807.963 TL’den başlayan fiyatıyla listelerdeki yerini alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Range Rover Evoque 1,5 litre benzinli motordan detaylar

3 silindirli benzinli motor, ürettiği 160 BG güç ve 260 Nm torku ön tekerleklere 8 ileri otomatik şanzımanla aktarıyor. Önden çekiş sistemi sayesinde sağlanan ağırlık tasarrufu ile 100 kilometrede 8.0 litrelik bir ortalama yakıt tüketimi sunan Range Rover Evoque, 180g/km CO2 karbon salınım değerine sahip. İlk kez yeni Land Rover Defender’da tanıtılan Pivi Pro Bilgi-Eğlence Sistemi ile donatılan Range Rover Evoque’da ayrıca Apple CarPlay ile aynı anda iki telefonu eşleştirebilen bluetooth teknolojisi standart olarak sunuluyor. Evoque için geçtiğimiz süreçte de benzer motor adımları atılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR