reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklık için ilk güncelleme geldi

Samsung Galaxy S21 ailesiyle beraber tanıtılan kablosuz kulaklık modeli Samsung Galaxy Buds Pro için faydalı ilk güncelleme geldi.

Samsung imzalı yeni kablosuz kulaklık modeli Samsung Galaxy Buds Pro, çıktıktan çok kısa bir süre sonra ilk güncellemesini aldı. 2,2 MB gibi oldukça ufak bir boyutu bulunan bu ilk güncelleme, baktığımı zaman ufak hataları gideriyor, genel kararlılığı artırıyor, dijital asistan Bixby’nin uyanma performansını geliştiriyor ve kulaklığı işitme engelli kişiler için daha iyi bir seçenek haline geliyor. Bu güncelleme ile modele sol ile sağ tarafa özel ses ayarı yapmak imkanı da getirilmiş durumda. Bu da birçok kişi için güzel görünüyor. Çünkü bazı kişilerin her iki kulağı da aynı seviyede duymuyor.

Teknik olarak hatırlamak adına kulaklık Apple AirPods Pro ve AirPods Max‘te de olduğu gibi 3D Spatial Audio desteğine sahip. Yani model kişilerin kafa hareketlerini takip edebiliyor ve bunun üzerinden destekli içeriklerde etkileyici bir üç boyutlu ses deneyimi getiriyor. Ürün, USB-C üzerinden doldurulabilen şarj özellikli haznesinde 472 mAh, kulaklıklarda ise 61 mAh kapasitesinde bir pil taşıyor ve aktif gürültü engelleme özelliği açıkken hazne ile beraber 22 saat pil ömrü sunuyor. Modelin ANC kapalı normal kullanım süresi yine hazne ile beraber 28 saat seviyesinde yer alıyor. IPX7 sertifikası taşıyan kulaklık, hazne ile beraber 15 saatlik bir konuşma süresi de getiriyor. Kulaklıklarda 11 mm bass ve 6.5 mm tweeter sürücüleri barınıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Buds Pro kablosuz kulaklık Türkiye’de de satılacak

Galaxy Buds Pro çevreyi tek tuşla daha iyi duymanıza imkan tanıyan bir modla (Ambient Sound) geliyor ve bu mod ses algılama üzerinden otomatik olarak çalışıyor. Bu sayede gürültü engelleme açıkken yakındaki birisi size seslendiği zaman onu duyabiliyorsunuz. Samsung bunun için kulaklığın uygulamasına “Voice Detect” isimli bir seçenek yerleştirmiş durumda. Gecikmeyi düşüren bir oyun moduna ve iki cihaza bağlanma ile otomatik geçiş özelliklerine sahip modelin açıklanan Türkiye fiyatı 1.599 TL.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yapay zeka destekli robot süpürgesi