reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’ın kişi kaydetmeyi kolaylaştıracak yeni özelliği

Facebook, Instagram sonrası WhatsApp için de kullanıcıları kaydetmenin alternatif bir yolunu sunuyor. Yeni güncellemeyle telefon numarası yazmadan kişi kaydetmek mümkün.

Instagram üzerinden kullanılan Ad Etiketleri özelliğinin bir benzeri şimdi de WhatsApp için geliyor. Yeni tanıştığınız kişileri, kişi listenize eklerken “İsmini doğru hatırladım mı?”, “Numarayı doğru girdim mi?” derdi son buluyor. Yeni özellik her kullanıcıya bir QR kod tanımlıyor. Bu QR kodu okutmanız durumunda uygulama tüm bilgileri otomatik olarak kendi dolduruyor. Böylelikle sizin yapmanız gereken tek şey “kaydet” seçeneğine tıklamak oluyor. Söz konusu özelliğin sadece bireysel değil, kurumsal alanlarda da kullanıcılar için işi hızlandırabileceğini belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece WhatsApp içi kullanım

WABataInfo‘nun ortaya çıkardığı, henüz test aşamasında olan bu özelliğin uygulamadan bağımsız olarak kullanılamayacağı belirtiliyor. Bu da riskli durumları en aza indirmek için alınmış bir karar. Çalışma mekaniği ise Instagram’da olduğu gibi işliyor. QR kodunuzun bulunduğu sayfayı açıyorsunuz ve oradaki “Kodu tara” seçeneğine tıklıyorsunuz. Aynı sayfada kullanıcılara özel geliştirilmiş olan QR koduna da yer veriliyor. Güncellemenin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı ise şimdilik net değil. Uygulamanın iOS betasında keşfedilen özellik için o kadar uzun süre beklemeyebiliriz. Beta testine geçmiş olan özellikler genellikle kısa süre sonra kullanıcılarla buluşuyor.

İlginizi çekebilir

Uygulamanın hızlı alıntılama özelliği