reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11

Apple’dan geri dönüştürülmeyen iPhone modelleri ve fazlası için dava

Teknoloji devi Apple, şu sıralar sürekli olarak iPhone 12’ler ile gündeme geliyor. Bu sefer ise çok daha farklı bir konu gündemde.

Apple, birçok rakibi gibi geri dönüşüme büyük önem veriyor. Firmanın sırf bu iş için geliştirdiği özel robotlar bulunuyor. Apple aynı zamanda bu konuda başka firmalarla da çalışıyor. İşte bunlardan birisi, daha spesifik olursak GEEP Canada‘nın Apple’dan aldığı çok sayıda iPhone, iPad ve Apple Watch‘ı geri dönüştürmesi gerekirken geri dönüştürmediği ortaya çıktı. Firmanın bu cihazları parçalarına ayırması gerekirken yeniden sattığı aktarılıyor ve Apple’ın bu yüzden şu an Quantum Lifecycle Partners çatısı altında olan şirketi dava ettiği açıklanıyor. Apple’ın geri dönüşüm için gönderdiği 500 bine yakın cihazın 103 bin kadarının satıldığı hesaplanıyor ve bu da gerçekten oldukça büyük görünüyor. Firmanın buradan büyük paralar elde ettiği iddia ediliyor.

Apple tarafında şimdiden iPhone 13 ailesi daha konuşulmaya başlandı

Kısa süre önce önemli bir kaynaktan ilk sağlam iPhone 13 bilgileri gelmiş durumda. Buna göre yeni aile yine dört farklı modelden oluşacak. Burada şimdilik 5,42 inç ve 6,06 inç ekranlara sahip iki adet iPhone 13‘ün olacağı, diğer modellerin ise 6,06 inç ve 6,67 inç ekran boyutlarına sahip 13 Pro ile 13 Pro Max olacağı aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ortak olarak 120 Hz OLED ekranlar üzerine kurulacak aile, Pro ve Pro Max’te üçlü arka kamera, alttaki düz iPhone 13’lerde ise çiftli arka kamera taşıyacak. Ekran panelleri birçok farklı firmadan gelecek denilen iPhone 13 ailesi, ekran çentiğini ise korumaya devam ettirecek gibi görünüyor. Çünkü kaynaklar telefonlarda yine çentikteki TrueDepth sisteminden gücünü alan Face ID‘nin olacağını aktarıyor.

İlginizi Çekebilir

iPhhone’lar için çıkan en ilginç özel sürümlerden ikisi ile tanışın