reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Discovery Sport, ulusal şampiyon husky takımına karşı [Video]

01 Eylül 2017

Son jenerasyonuyla her türlü koşulların üzerinden gelme konusunda iddialı olan Discovery Sport, şampiyon bir ekibe karşı yeteneklerini sergiledi.

Yeni modellerinin yanı sıra gerçekleştirdiği sıradışı projelerle de sık sık gündeme gelen Land Rover, yine keyifle izleyeceğimiz bir çalışmayla karşımızda. İnsanların en sadık dostlarından birisi olarak nitelendirilen köpeklerden oluşan özel bir ekiple birlikte gerçekleştirilen projenin karşı tarafındaysa 286 beygirlik gücüyle Discovery Sport yer alıyor. “Beygir gücü köpek gücüne karşı” isimli videoda her iki katılımcıyı da zorlu bir parkurun beklediğini ilk başta belirtmekte fayda var.


Finlandiya’da gerçekleştirilen ulusal şampiyonada birinciliği göğüsleyen Laura Kääriäine ve ekibiyle yerin 35 metre altında bulunan Vesileppis Kayak Tüneli‘nde karşı karşıya gelen Discovery Sport, termometrenin -2 dereceyi gösterdiği bir atmosferde zorlu bir sınav verdi. İki farklı yönde start alan karşılaşmada köpeklerin yer aldığı ekibin yer yer saatte 35 kilometre hıza eriştiği saptandı. Land Rover’ın çekiş ve denge kontrol sistemininin sınırlarının sonuna kadar zorlandığı karşılaşamanın sonundaysa kazananı yavaşlatılmış görüntüler belirledi. Sözü fazla uzatmadan sizleri keyifle izleyeceğiniz çekişmeli bir videoyla baş başa bırakalım.

VİDEO

YORUMLAR