reklamı kapat

POPÜLER

Olympus
Olympus
Olympus

Olympus’tan fotoğraf çekimine yeni başlayanlara 4K destekli aynasız: OM-D E-M10 III

Olympus, yeni giriş seviyesi aynasız fotoğraf makinesi OM-D EM-10 Mark III‘ü tanıttı.

Fotoğraf çekimine yeni başlayan kullanıcılara yönelik geliştirilen makine, Olympus makinelerle özdeşleşen retro tasarımıyla dikkat çekiyor. 5 eksenli görüntü sabitleme sistemiyle fotoğraflarda veya videolarda oluşabilecek sarsıntıyı azaltan makinede 16 megapiksel Micro Four Thirds sensör bulunuyor.

TruePic VIII görüntü işlemcisiyle gelen makinenin ISO hassasiyeti maksimumda 25.600’e kadar artırılabiliyor. 4K video kaydına da imkan tanıyan OM-D EM-10 Mark III’te 1.04 milyon noktalı 3 inç dokunmatik ekran yer alıyor. Daha büyük kontrol tekerlerine sahip olan makinede yeni başlayanlara yönelik kullanıcı arayüzü ayarları da mevcut. 121 nokta otofokus sistemine sahip olan makinede 2,36 milyon nokta elektronik vizör kullanılıyor. Wi-Fi bağlantısıyla mobil cihazlara kablosuz görüntü aktarımı yapabilen OM-D EM-10 Mark III tam dolu pille 330 kare çekim yapabiliyor.

Olympus
Olympus

Siyah ve gümüş renk seçeneklerine sahip olan makine eylül ayının sonunda piyasaya sunulacak. Makinenin sadece gövde fiyatı 649 dolar, 14–42mm EZ lensle birlikte fiyatı 799 dolar olacak.