reklamı kapat

POPÜLER

Olympus

Olympus’un yeni aynasız fotoğraf makinesinin tanıtım videosu yayında [İzle]

Olympus’tan fotoğraf tutkunlarına güzel bir haber geldi. Olympus, 2019 yılının gelmesiyle fotoğraf tutkunlarını heyacanlandıracak bir paylaşımda bulundu.

Şirket, yeni OM-D kamerasıyla ilgili ilk ipucunu kısa bir videoda paylaştı. Video paylaşılsa da makinenin ne gibi özelliklere sahip olacağı şu an için bilinmiyor. 2018’in ikinci yarısında çeşitli üreticilerin aynasız fotoğraf makinelerini görücüye çıkaracağı konuşuluyor. Olympus’un da yeni makinesini bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunma ihtimali kuvvetle muhtemel. Yeni Olympus fotoğraf makinesiyle ilgili tüm detayların 24 Ocak‘ta ortaya çıkması bekleniyor. Fotoğraf makinesiyle ilgili detayları sizlerle paylaşacağız.

Olympus yaklaşık iki yıl önce OM-D E-M10 III‘ü görücüye çıkartmıştı. Fotoğraf çekimine yeni başlayan kullanıcılara yönelik geliştirilen makine, Olympus makinelerle özdeşleşen retro tasarımıyla dikkat çekiyor. 5 eksenli görüntü sabitleme sistemiyle fotoğraflarda veya videolarda oluşabilecek sarsıntıyı azaltan makinede 16 megapiksel Micro Four Thirds sensör bulunuyor.

TruePic VIII görüntü işlemcisiyle gelen makinenin ISO hassasiyeti maksimumda 25.600’e kadar artırılabiliyor. 4K video kaydına da imkan tanıyan OM-D EM-10 Mark III’te 1.04 milyon noktalı 3 inç dokunmatik ekran yer alıyor. Daha büyük kontrol tekerlerine sahip olan makinede yeni başlayanlara yönelik kullanıcı arayüzü ayarları da mevcut. 121 nokta otofokus sistemine sahip olan makinede 2,36 milyon nokta elektronik vizör kullanılıyor. Wi-Fi bağlantısıyla mobil cihazlara kablosuz görüntü aktarımı yapabilen OM-D EM-10 Mark III tam dolu pille 330 kare çekim yapabiliyor. Makinenin 14–42mm EZ lensle birlikte fiyatı 599 dolar.

İlgili video