reklamı kapat

POPÜLER

Olympus E-M5 Mark-II

Olympus OM-D E-M5 Mark II, 40 MP yüksek çözünürlük moduyla geliyor

Olympus, fotoğraf sanatçılarının beğenisini kazanan ve aldığı yüksek inceleme puanlarıyla dikkat çeken OM-D E-M5 modelini güncelledi. Olympus’un yeni lensli değiştirilebilir aynasız fotoğraf makinesi OM-D E-M5 Mark II, selefinin başarısını daha da yukarı taşımaya hazırlanıyor.

Fotoğraf tutkunlarının beğenisine sunulan Olympus’un en yeni ve en güçlü makinesi, bir önceki modelin tasarım çizgisini koruyor. Siyah ve gümüş olmak üzere iki farklı renk seçeneği sunan makine, 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisi ve 40 megapiksel çözünürlük moduyla tüm dikkati üstüne çekiyor.

Olympus E-M5 Mark II
Dünyanın ilk 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisine sahip tam kare sensörlü makinesi Sony A7 II’nin ardından Olympus da 5 eksenli görüntü sabitleme teknolojisini yeni makinesine entegre etti. Yalnız altını çizmekte yarar var. Sony’nin makinesi tam kare sensöre (35,8 x 23,9 mm) sahipken Olympus’un makinesinde Four Thirds (17,3 x 13 mm) sensör kullanılıyor.

Olympus E-M5 Mark-II
Yeniden tasarlanmış 16 megapiksel çözünürlüklü Four Thirds sensörle birlikte gelen makinede biraz önce de belirttiğimiz gibi 40 megapiksel çözünürlük modu yer alıyor. Bu mod sayesinde makine RAW formatında 9216 x 6912 piksel, JPEG formatında ise 7296 x 5472 piksel çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Bu mod kullanıldığında görüntü sabitleme ünitesinde kullanılan motor sensör tabanlı piksel kaydırma işlemi yapılıyor ve fotoğraf makinesi 0,5 piksel sensör kaydırma işleminin yer aldığı saniyede 8 ardışık görüntü yakalayarak 40 megapiksel çözünürlüklü fotoğraflar çekebiliyor. Tabii bu kadar yüksek bir çözünürlük için yazılım da devreye giriyor. Maksimumdaki enstantane hızı 1/8000 olan makinede 81 noktalı otomatik netleme sistemi ve saniyede 10 kare seri çekim özelliği de bulunuyor.

Olympus E-M5 Mark-II
469 gram ağırlığındaki ve 124 x 85 x 45 mm boyutundaki makine, magnezyum alaşım gövdesiyle darbelere karşı da dayanıklı. Wi-Fi ve Olympus Image Share uygulaması yardımıyla iOS ve Android cihazlara fotoğraf aktarımı yapabilen OM-D E-M5 Mark II, tam dolu pille 469 kare fotoğraf çekebiliyor. 1,04 milyon dokunmatik hareketli 3 inçlik ekranla birlikte gelen makine MPEG-4, H.264, Motion JPEG  formatlarında 1080/60p video desteği de sunuyor. Mikrofon ve HDMI gibi bağlantı noktalarının da yer aldığı Olympus OM-D E-M5 II, bu ay piyasadaki yerini alacak. Olympus OM-D E-M5 Mark II’nin sadece gövde fiyatı 1.099 dolar.

Olympus E-M5 Mark-II