reklamı kapat

POPÜLER

Olympus OM-D E-M5 Mark III ve PEN E-PL10

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M5 Mark III

Olympus OM-D E-M5 Mark III

PEN E-PL10

Olympus OM-D E-M5 Mark III ve PEN E-PL10 tanıtıldı; işte fiyat ve özellikler

Fotoğraf makinesi dünyasının en eski isimlerinden Olympus, ürün gamına iki yeni model daha ekledi. OM-D E-M5 Mark III ve PEN E-PL10 tanıtıldı.

Fotoğraf makinesi denildiği zaman akla gelen ilk firmalardan olan Olympus‘un iki yeni modeli de dikkat çekiyor. Ancak burada özellikle Olympus OM-D E-M5 Mark III öne çıkıyor. OM-D E-M5 Mark II’nin üstüne E-M1 Mark II’den aldığı gelişmiş özellikler ile oturan aynasız fotoğraf makinesi, OM-D E-M1 Mark II’de de yer alan 20 megapiksel Four Thirds sensör üstüne kuruluyor. Firmanın ikonik retro tasarım çizgisini devam ettiren model, görebileceğiniz üzere suya karşı dayanıklı. Arkasında hareketli bir ekran yer alan aynasız, ufaltılan gövdesiyle artık daha taşınabilir ve buna rağmen yerleşik olarak görüntü sabitleme yapabiliyor. Burada uyumlu lensler ile 6,5 durak sabitleme elde edilebiliyor. Bünyesinde yeni bir OLED elektronik vizör bulunan kamera, 50 megapiksel fotoğraf oluşturma desteği taşıyor ve saniyede 30 fps (Sürekli AF ile 10 fps) seri çekim yapabiliyor. Gövdesi 1.199 dolar olan Olympus OM-D E-M5 Mark III, 4K video çekim yeteneğine de sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

PEN E-PL10

Olympus E-M5 Mark III ve PEN E-PL10 ses getiremeyecek

Firmanın tanıttığı diğer model PEN E-PL10, direkt olarak Çin ve Japonya pazarlarına özel hazırlanmış. PEN E-PL9 ile aynı görünen modelin merkezinde 16,1 megapiksel Live MOS sensör yer alıyor ve gücünü TruePic VIII işlemciden alıyor. Oldukça ufak bir gövdesi bulunan model, 3 eksende yerleşik görüntü sabitleme yapabiliyor ve 4K 30 fps video çekebiliyor. Türkiye’ye gelmeyecek bu lensleri değiştirilebilir modelin henüz fiyatı açıklanmış değil.

İlginizi Çekebilir

Bu da Sony’nin en yeni modeli