reklamı kapat

POPÜLER

Olympus PEN E-PL9

4K videosuyla fark yaratan yeni Olympus PEN E-PL9 [Video]

Fotoğraf makinesi sektörünün önemli isimlerinden Olympus, bugün yeni aynasız fotoğraf makinesi PEN E-PL9‘u tanıttı. Teknik özellikleriyle dikkat çeken model, yerini aldığı PEN E-PL8‘in eksiklerini kapatıyor.

Olympus’un sevilen retro tasarım dilini devam ettiren PEN E-PL9, üç farklı renk seçeneğiyle elde edilebiliyor. Özellikle kahverengi versiyonu dikkat çeken fotoğraf makinesi, 16 megapiksel Live MOS (MFT) sensör üzerine kuruluyor. Gücünü E-M10 Mark III‘de de yer alan TruePic VIII işlemciden alan model, maalesef sadece üç eksende görüntü sabitleme yapabiliyor. Abileri beş eksende görüntü sabitleme yapabilen model bu açıdan biraz geride kalıyor. 121 noktalı kontrast tabanlı otomatik netleme sistemi kullanan makine, dahili flaşıyla düşük ışıkta kullanıcılarına yardımcı oluyor. Video tarafında mutlu eden ve 4K çözünürlükte saniyede 30 kare kayıt yapabilen model, dokunmatik bir ekrana sahip. Sadeleştirilen menü sistemiyle modelin kullanımını kolaylaştıran Olympus, Bluetooth kablosuz bağlantı teknolojisini eklemeyi de unutmamış. Böylece akıllı telefonlara rahat şekilde bağlanabilen makine, özel filtre ve çekim modlarını da beraberinde getiriyor.

Olympus PEN E-PL9
Olympus PEN E-PL9
Olympus PEN E-PL9
Olympus PEN E-PL9
Olympus PEN E-PL9
Olympus PEN E-PL9

Olympus PEN E-PL9, her zaman taşınabilecek kadar ufak

Söylendiği kadarıyla PEN E-PL8’e göre ele daha iyi oturan PEN E-PL9, 14-42mm F3.5-5.6 ‘EZ’ zoom lens ile beraber 699 euro yurt dışı satış fiyatına sahip. Mart ayında raflardaki yerini alacak aynasız fotoğraf makinesinin gövde fiyatı ise 550 euro seviyesinde.