reklamı kapat

POPÜLER

Samsung 3D Cinema LED

Samsung’dan dünyanın ilk üç boyutlu sinema ekranı [Video]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz yıl karşımıza sinema salonlarına özel olarak hazırladığı Cinema LED ekranı ile çıkmıştı. Şirket şimdi ise dünyanın ilk üç boyutlu sinema ekranı 3D Cinema LED’i tanıttı.

Direkt olarak sinema salonlarında kullanılması için hazırlanan Samsung 3D Cinema LED, ISE (Integrated Systems Europe) 2018 kapsamında görücüye çıkartıldı. 4096 x 2160 piksel yani 4K çözünürlük sunan ekran, 3D görüntü oynatabiliyor olmasıyla fark yaratıyor. Normalde olduğu gibi 3D gözlük ile izlenen bu ekran, çözünürlük ve parlaklık sorunları yaşatmıyor. Biliyorsunuz günümüzde hemen hemen kimse üç boyutlu film izlemek istemiyor. Görüntüyü bozan ve karanlık hale getiren mevcut sistemler nedeniyle sessizce hayatımızdan çıkan bu teknoloji, Samsung sayesinde sorunlarından arınıyor. 3D Cinema LED ile parlaklık ve çözünürlük kaybedilmeden üç boyutlu izleme deneyimi elde edilebildiği belirtiliyor. Kişilere baş dönmesi / mide bulantısı yapmadığı da önemli detayları arasında yer alan dev ekran, orijinal versiyon ile aynı geniş görüntü açısını sunuyor. Bu sayede salondaki herkes aynı keyfi alabiliyor. Elbette HDR desteğini de beraberinde getiren ekran, 10.3 metre boyutunda.

Samsung 3D Cinema LED
Samsung 3D Cinema LED
Samsung 3D Cinema LED
Samsung 3D Cinema LED

Samsung 3D Cinema LED

Orijinal Cinema LED sinema ekranın global olarak birçok salona göndermeye başlayan şirket, bu alana büyük önem veriyor. Sinemada “sinema çekim” görüntü izledim derdini ortadan kaldırmaya kararlı olan firma, görüntü kalitesinde sınırları zorluyor.

İLGİLİ HABERLER