reklamı kapat

POPÜLER

samsung

Samsung’un çift kamera teknolojisi bütçe dostu telefonlara geliyor

Şu sıralar yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S9’u tanıtmak için gün sayan Samsung bir tarafdan da yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Şirket, genellikle amiral gemisi telefonlarda karşımıza çıkan çift kamerayı uygun fiyatlı orta segmet telefonlara da getirmeye hazırlanıyor.

Samsung, yeni ISOCELL yazılım çözümünü tanıttı. Geliştirilen yeni çözüm bokeh olarak tabir edebileceğimiz arka plan bulanıklaştırmasına imkan tanıyor. Yazılım çözümü aynı zamanda düşük ışıkta da daha aydınlık fotoğraflar çekmeye olanak sağlıyor. Amiral gemisi telefonlarda popüler olan bu özellikler yeni görüntü sensörü sayesinde uygun fiyatlı telefonlara da geliyor. 13 megapiksel ve 5 megapiksel çözünürlük değerine sahip olan kameraların hangi modellerde kullanılacağı ise henüz açığa çıkmış değil.

Galaxy S9 kamera performansıyla sınırları zorlayacak

Samsung’a yakın kaynakların aktardıkları bilgilere göre Galaxy S9, kamera performansıyla sınırları zorlayacak. Rakiplerine fark atmak için yoğun bir çalışma içerisinde olan Samsung’un Galaxy S9’un kamerasında üç katmanlı kamera sistemine yer vereceği belirtiliyor. Üç katmanlı kamera sistemi sayesinde telefonun 1.000 fps’ye kadar süper ağır çekim özelliğine destek vereceği ifade ediliyor. . Bu özelliğin özellikle profesyonel fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekeceğini söylemek mümkün. Galaxy S9’da yer almasını beklediğimiz çift kameradan ana kameranın F/1.5 diyafram değerine destek vereceği belirtiliyor. F/1.5 diyafram değeri sayesinde telefonun düşük ışık koşullarında daha aydınlık fotoğraflar çekebileceğini söyleyebiliriz. Bu diyafram değerinin aynı zamanda arka plan bulanıklaştırma özelliğinde de daha iyi çalışacağını belirtelim.