reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

samsung

Samsung’dan 408 inçlik 4K sinema ekranı

Samsung, 4K LED ekranlarının duyurusunu gerçekleştirdi. Sinema salonlarına özel olarak geliştirilen ekran Onyx olarak adlandırılıyor. Piyasadaki 2K çözünürlüklü projektörlerle kıyaslandığında daha zengin ve daha net görüntü kalitesi vadeden ekran, 408 inç büyüklüğünde.

Advertisement

2K, 4K, 3D ve HDR görüntü özelliklerle destek veren ekran, en üst düzey görüntü kalitesi sunuyor. 4.096 x 2.160 piksel çözünürlük sunabilen ekran, HDR desteği sayesinde geniş bir renk aralığına ve doygunluğuna sahip. HDR özelliğiyle gelen parlak ve zengin renkler sayesinde ekran çok daha gerçekçi bir deneyim sunuyor. HDR özelliği bunun yanında gerçek siyah ve koyu renklerin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Samsung’un söylediğine göre ekran, standart bir projektörden tam 10 kat daha yüksek bir parlaklık sunuyor. Samsung, 408 inç boyutundaki devasa ekranın satış fiyatını ise henüz açıklamadı. Şirket ekranın fiyat bilgisini vermese de ekranın astronomik rakamdan satışa sunulacağını şimdiden söyleyebiliriz. Samsung’un 88 inçlik Q9 4K televizyonunun yurt dışındaki satış fiyatının 40 bin dolar olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Samsung’dan devasa boyuttaki sinema ekranı

Sinema ekranının ilk kez The Orleans Hotel & Casino’nun içerisinde yer alan Cinemark Century Orleans 18’de ve XD Theatre’da kullanılacağını belirtelim.

İlginizi çekebilir

LG ile Samsung arasında tartışma yaratan ilginç reklam videosu