reklamı kapat

POPÜLER

Sony A9 II tam kare aynasız fotoğraf makinesi

Yüksek hızlı Sony A9 II tanıtıldı; işte fiyatı ve tüm özellikleri

Günlerdir konuşulan Sony A9 II resmi olarak lanse edildi. Üst seviye aynasız fotoğraf makinesi hakkındaki tüm detaylara gelin yakından bakalım.

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının üst seviyesini domine eden Sony, güçlü Alpha serisi arasına bir yenisini daha ekledi. Dakikalar önce lanse edilen Sony A9 II, direkt olarak üst seviye hıza odaklanıyor. A9’un yerini alan ve benzer tasarım çizgisini devam ettiren modelin merkezinde 24 megapiksel Exmor R CMOS FF (Tam Kare) sensör yer alıyor. Saniyede tam 20 kare seri çekim yapabilen (Elektronik perde ile) ve burada vizör kararması yapmayan makine, suya ve toza karşı daha iyi bir yalıtım geliyor. Profesyoneller için güzel duran bu detay, makinenin hedef kitlesi için büyük önem arz ediyor. Sensörün yüzde 93’ünü kapsayan 693 noktalı çok gelişmiş bir otomatik netleme sistemine sahip olan ve böylece aksiyonun yüksek olduğu durumlarda da net sonuçlar sunabilen model, elbette çok etkili obje takibi (Hayvanlara özel sistem dahil) yapabiliyor.

Sony A9 II tam kare aynasız fotoğraf makinesi

Gücünü BIONZ X işlemciden alan model, burada daha karalı otomatik netleme için için yapay zekadan  yararlanıyor. Bu işlemci söylendiği kadarıyla saniyede 60 sürekli otomatik netleme işlemi ve otomatik pozlama hesabı gerçekleştirebiliyor. Beş eksenli gövde içi görüntü sabitleme ile dikkat çeken tam kare sensörlü aynasız fotoğraf makinesi, burada 5,5 durak elde çekim avantajı getiriyor. Fotoğraf yanında video tarafında da iddialı olan aynasız fotoğraf makinesi, 4K çözünürlük 8-bit video çekebiliyor. Büyük Z-Serisi pil ile gelen Sony A9 II, görüntülerini iki adet UHS-II karta kaydedebiliyor. Modelin bünyesinde 3.686 K OLED elektronik vizör yer alıyor. 5 GHz Wi-Fi desteğiyle dikkat çeken profesyonel fotoğraf makinesi, aynı zamanda USB-C 3.2 portuna da sahip. Bu portlar ile çekimler hızlı şekilde bilgisayarlara / mobil cihazlara aktarılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony A9 II tam kare aynasız fotoğraf makinesi kesinlikle ucuz bir model değil

Ancak karşımızda gerçekten üst düzey bir model bulunuyor. Bu açıdan modelin açıklanan 4.500 dolarlık gövde fiyatı, modeli profesyoneller için kılıyor. Makinenin tanıtım videosunu sayfanın hemen üstünde izleyebilirsiniz.