reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7R IV aynasız fotoğraf makinesi
Sony a7R IV aynasız fotoğraf makinesi
Sony a7R IV

Detay patlaması; karşınızda Sony a7R IV ile çekilmiş 61 megapiksel RAW örnekleri

Geçtiğimiz hafta resmi olarak lanse edilen tam kare aynasız fotoğraf makinesi Sony a7R IV ile çekilmiş örnek RAW fotoğraflar paylaşıldı.

Hakkında bilinmesi gereken tüm detaylarına buradan ulaşabileceğiniz Sony a7R IV, son dönemde karşımıza çıkan en iddialı modeller arasında yer alıyor. Her açıdan Alpha serisi için sınırları zorlayan model, özellikle yeni sensörüyle dikkat çekiyor. Bu tamamen yeni tam kare (FF) sensör, tam 61 megapiksel çözünürlükte. Bu seviye tam kare dünyası için en üst noktalardan birisini oluşturuyor ve yeni sensör tam 15 durak dinamik aralık sunuyor. Peki bu modelin çektiği fotoğraflar tam olarak nasıl bir detay sunuyor? İşte bunu görebilmeniz için YouTuber ve fotoğrafçı Jared Polin, gelişmiş model a7R IV ile çekilmiş tam boyutlu RAW fotoğraf örnekleri paylaştı. Direkt olarak buradan indirebileceğiniz fotoğraflar, Sony etkinliğinde düzenlenen ortamda kayıt altına alınan model çekimlerini içeriyor. Fotoğraf makinesinin RAW dosyaları henüz Adobe yazılımları tarafından desteklenmiyor. Bu nedenle Polin fotoğraf yanında bir RAW dönüştürücü de sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony a7R IV tam kare aynasız fotoğraf makinesi hayalleri süslüyor

Eylül ayında satışa çıkacak kameranın açıklanan yurt dışı fiyatı 3.500 dolar seviyesinde. Türkiye’de 25 bin TL‘yi geçeceği ya da o düzeylerde olacağı tahmin edilen makine, gerçekten birçok profesyonel ve amatör fotoğrafçının hayalini süslüyor. Sunduğu yüksek detay seviyesi ve video yetenekleriyle göz dolduran model, Pixel Shift moduyla sensörünün hareket ettirerek tam 240 megapiksel fotoğraflar da oluşturabiliyor.

İlgili Video