reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 11 Pro Sony A7R IV

iPhone 11 Pro ve Sony a7R IV karşı karşıya [Video]

Sony’nin geçtiğimiz temmuz ayında lanse ettiği yeni fotoğraf makinesi a7R IV ile Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 11 Pro karşı karşıya geldi. Photolari isimli bir YouTube kanalı tarafından yapılan karşılaştırma videosunda cihazların kamera performansları gözler önüne serildi.

Bilindiği üzere Sony a7R IV, 61 megapiksellik tam kare sensörüyle sınırları zorluyor. iPhone 11 Pro ise sunduğu detaylarla mobil fotoğrafçılık sektöründe dikkatleri üstüne topluyor. Yapılan karşılaştırma videosunu izlediğimizde detaylar açısından Sony a7R IV’ün fark yarattığı görülüyor. Ancak 11 Pro Max’in de çok başarılı bir performans sergilediğini söylemek mümkün. Özellikle eklenen gece modu sayesinde 11 Pro düşük ışık koşullarında da başarılı performansa imza atıyor. Pek tabii düşük ışıkla imtihanı Sony a7R IV kadar başarılı olmasa da 11 Pro etkileyici bir düşük ışık performansı sunuyor. iPhone 11 Pro şu an piyasadaki en iyi kameraya sahip akıllı telefonlardan biri olarak gösteriliyor. Gelecekte satışa sunulacak akıllı telefonlarda çok daha iyi kamera performansı  sunacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 11 Pro, Deep Fusion teknolojisiyle fark yaratıyor

Deep Fusion teknolojisi, gücünü A13 Bionic işlemcinin içinde yer alan Neural Engine yapay zeka biriminden alıyor. Bu özellik daha önce de açıklandığı kadarıyla tek bir fotoğraf için farklı pozlama değerlerinde ve kameralarda sekiz farklı fotoğraf çekiyor. Buna bir de uzun pozlama çekim ekleyen teknoloji, her fotoğrafı yapay zeka kullanarak piksel piksel analiz ediyor ve daha sonra en iyilerini en detaylı şekilde bir araya getiriyor.

Sony a7R IV ne gibi özellikler vadediyor?

Sony a7R IV, sınıfındaki en gelişmiş makineler arasında yer alıyor. 61 megapiksel tam kare sensörlü makine 15 durak dinamik aralık sunuyor. Sony a7R IV, 5 eksende gövde içi görüntü sabitleme sistemine sahip. Bu sayede düşük enstantane hızlarında dahi elde net fotoğraflar elde etmenize aracılık eden kamera, saniyede 10 kare seri çekim yapabiliyor.