reklamı kapat

POPÜLER

canon

Nikon D850, Canon 5D Mark IV ve Sony a7R III karşı karşıya [Video]

Nikon, Canon ve Sony’nin üst segment fotoğraf makineleri karşı karşıya geldi. Sahip olduğu özelliklerle fotoğraf tutkunlarının hayallerini süsleyen makineler, sundukları performansla tüm dikkati üstüne çekiyor.  Dan Watson isimli fotoğrafçı, Nikon D850, Canon EOS 5D Mark IV ve Sony a7R III’ü karşı karşıya getiren videoyu YouTube kanalı üzerinden paylaştı.

Fotoğrafçı, fotoğraf makinelerini cilt tonlarından düşük ışığa, dinamik aralıktan otomatik netlemeye kadar kapsamlı bir teste tabi tuttu. 20 dakika uzunluğundaki videoda makineleri detaylı olarak mercek altına alan Watson,  üç makinenin de harikulade performansa imza attığını belirtiyor. Otomatik AF alan modunda (vizörle çekim) a7R III’ün 8 fps, Mark IV ve D850’nin ise 7 fps’ye destek verdiğini belirtmekte yarar var.

Magnezyum alaşımlı gövdeyle birlikte gelen Canon EOS 5D Mark IV’te 30,4 megapiksel tam tare CMOS sensör bulunuyor. Sony a7R III’te 42,4 megapiksel tam kare sensör, Nikon D850’de ise 45,7 megapiksellik tam kare sensör yer alıyor.

Fotoğrafçıların hayallerini süsleyen makineler

Profesyonel fotoğrafçıların beklentilerin karşılayan makinelerden Canon EOS 5D Mark IV hakkındaki tüm detaylara buraya, Sony a7R III hakkındaki detaylara buraya, Nikon D850 hakkındaki detaylara ise buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Video