reklamı kapat

POPÜLER

Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III

Daha iyi odaklama ve daha uzun pil ömrü sunan yeni şahaser: Sony a7R III

Sony, 42,4 MP çözünürlük sunan ve 4K video kaydedebilen şaheseri Sony a7R II’yi yaklaşık iki yıl önce duyurmuştu. Fotoğraf dünyasında büyük bir beğeni kazanan a7R II, fotoğraf tutkunlarının iştahını kabartan bir model olarak karşımıza çıkmıştı. Sony, a7R II’nin bu başarısı üzerine a7R III’ü geliştirdi ve yeni fotoğraf makinesinin duyurusunu gerçekleştirdi. Kısa bir süre önce incelediğimiz a9’un temelleri üzerine geliştirilen a7R III, daha iyi netleme ve saniyede 10 kare çekim yetenekleriyle geliyor.

Tasarım formu açısından a7R II ile aynı olan a7R III’te odak noktası seçim tuşu, AF-açma tuşu ve çift SD kart girişi yer alıyor. Sony a7R II modeliyle kıyaslandığında daha iyi bir pil ömrü vadeden a7R III tam dolu pille 650 kare çekime imkan tanıyor. Sony a7R II’nin sunduğu pil ömrünün 290 kare olduğunu hatırlatalım. Geliştirilmiş BIONZ X işlemcisi sayesinde daha fazla veriyi daha hızlı işleyebilen makine Sony’nin iddiasına göre 15 durak dinamik aralık ve 14 bit RAW sunuyor. Tam kare sensörlü makinede ISO hassasiyeti düşük ışık koşulları için maksimum 102.400’e kadar çıkabiliyor.

Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III
Sony a7R III

Sony a7R III ile 4K video kaydının keyfini çıkarın

5 eksenli görüntü sabitleme özelliğilye fotoğraflarda ve videolarda oluşabilecek titreşimi azaltan makinedeki odak nokta sayısı ise 399. Arka kısmında 3 inçlik dokunmatik ve hareketli ekranın tercih edildiği makinede 3,68 milyon çözünürlüklü elektronik vizör kullanılıyor. MPEG-4, AVCHD ve XAVC S formatlarında video kaydına imkan tanıyan makine 4K video kayıt yeteneğine sahip. Saniyede 120 kare hızında Full HD video kaydedebilen a7R III, kırpma modunda 5176 x 2924 piksel çözünürlüklü çekim gerçekleştirebiliyor. Kasım ayının sonunda piyasadaki yerini alacak Sony a7R III’nin gövde fiyatı 3.199 dolar olacak.