reklamı kapat

POPÜLER

mazdavisioncoupe

Mazda’nın yeni nesil sedan felsefesiyle tanışın: Vision Coupe

Mazda’nın Tokyo’daki ikinci silahı olan Vision Coupe, kullanıcıların seri üretime geçmesini merakla bekleyeceği modeller arasındaki yeri alacak.

Sabah saatlerinde yeni nesil 3’ün bir ön gösterimi niteliği olan Kai konseptini sizlerla paylaştığımız Mazda’nın Tokyo’da sergileyeceği ikinci silahı Vision Coupe oldu. Markanın önümüzdeki süreçte kullanıcılarla buluşturacağı sedan modelleri için hayata geçirmeyi planladığı yapıyı barındıran konsept oldukça iddialı hatları beraberinde getiriyor. Teknik özellik cephesinde herhangi bir bilginin henüz bulunmadığı Vision Coupe’nin seri üretime evrilme sürecinde ne derece korunacağı şimdiden merak ediliyor.

Mazda Vision Coupe özlenen sedan olabilir

İki yıl önce gördüğümüz Rx Vision‘da olduğu gibi gövdeye oranla daha büyük pay sahibi olan ön bölümüyle dikkat çeken konseptte her detay kalın harflerle yansıtılmış. Uzun kaput bölümüne devasa ön ızgaranın entegre edilmesiyle birlikte karakterini güçlendiren tasarım içerisinde ışıklandırmaların da etkisi büyük. Arka bölümü daha önce gördüğümüz Mazda konseptleriyle benzeşen araçta gizlenen kapı kolları yekpare görünüşün en tatlı dokunuşlarından.


İçerisinde bizleri panoramik bir sunroof ile karşılayan konseptin konsol bölümü de Kai ile büyük oranda benzerlik taşıyor. Vites topuzunun olduğu yerden konsola kadar ön planda duran parçalarda hakim olarak kullanılan ahşap detaylar, direksiyon ve multimedya ekran ile devam ediyor. Tokyo’da yoğun ilgi görmesini beklediğimiz konseptle ilgili yeni gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.