reklamı kapat

POPÜLER

Heyecan başlıyor; Mazda Kai ile yeni nesil 3’e ilk bakış [Galeri]

Tokyo Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılacak olan Kai, yeni nesil Mazda 3’ün sahip olacağı tasarım detaylarından bilgiler barındırıyor.

Kapılarını açması için artık saatlerin kaldığı Tokyo Otomobil Fuarı için heyecan tavan yapmış durumda. Birbirinden önemli katılımcılara ev sahipliği yapacak fuarın gözdesi niteliğinde üreticilerin adımları ayrı bir merakla beklenmekte. Bu markalardan birisi olan Mazda yeni nesil SkyActive motor teknolojisi ve tasarım diliyle ilgili önemli parçaları organizasyon kapsamında tanıtacak. Özellikle yeni 3 ile ilgili bu zamana kadar çok açık bir dil izlemeyen marka nihayet görsel anlamında oldukça zengin parçaların ilk paylaşımını gerçekleştirdi. Kai adıyla karşımıza çıkartılan ilk konsept Kodo tasarım dilinin geldiği yeni noktayı temsil ediyor.

Mazda 3’e giden yol

İsim olarak farklı bir yol tercih edilmiş olsa da bu konseptin yeni 3’e ışık tutacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ciddi anlamda agresifleştirme operasyonuna alındığını gördüğümüz yeni yapının ışıklandırma grupları da karakteristik farkların başını çekmekte. Bunların yanında tamponda kullanılan çizgilerin ve arka çamurluğun araca kattığı kaslı görünüme olan etkisi de gözden kaçmıyor.


Paylaşılan görseller doğrultusunda kokpit bölümüne girdiğimizde 2015 yılında tanıtılan RX Vision’dan izler görebiliyoruz. İlk aşamada üç kollu spor direksiyon ve üç kademeli geleneksel sürücü göstergeleri bize bunu hissettirirken, konsola ince bir formla yerleştirilmiş multimedya ekran durumları biraz daha değiştiriyor. Şimdilik bu detaylarla karşımızda duran Kai konseptinin yanında gün içerisinde farklı bir konseptin daha görsel detaylarla karşımızda olmasını bekliyoruz. Tokyo Otomobil Fuarı’yla ilgili son gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.