reklamı kapat

POPÜLER

Spotify’da gizli Stranger Things geçidi [Keşfet]

Stranger Things, iki gün sonra yeni sezonu hayranlarla buluşturacak. Spotify‘a küçük bir sürpriz yerleştiren Netflix, serinin hayranlarını şaşırtıyor.

Netflix’in sosyal medya alanındaki çalışmaları gerçekten takdire şayan. Üstelik burada sadece Netflix’in global hesabını kast etmiyoruz. Netflix Türkiye de çok başarılı işler çıkarıyor. Çevrim içi yayın platformunun heyecanla beklenen serilerinden biri olan Stranger Things için de durum farklı değil. 27 Ekim Cuma günü, tüm bölümleriyle platformdaki yerini alacak olan Stranger Things 2, şimdiden hafta sonu planlarımızı iptal etmemize sebep oldu bile. Dizinin tanıtımı için hazırlanan küçük, eğlenceli sürprizler ise işin kaymağı oluyor.

Stranger Things etkisi

Geçtiğimiz günlerde sizinle paylaştığımız Stranger Things Spotify listesi, göründüğünden de fazlasını barındırıyormuş. Hatırlarsanız 34 şarkıdan oluşan liste, dizinin ikinci sezon müziklerini içeriyordu. Şimdi ise müzikleri dinlerken tarayıcınızda bir değişim fark edebilirsiniz. Siz müziği dinlerken bir anda ekran kararıyor ve Upside Down’a geçiş yapıyorsunuz. Müziğin ilerleyişini gösteren imleçse bu paralel evrendeki “ışığınız” oluyor. Üstelik bu özellik sadece ikinci sezonun resmi listesiyle sınırlı kalmamış. Birinci sezonun listesinde de aynı durumla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu özellik şimdilik sadece Spotify’ın tarayıcı kısmında çalışıyor gibi görünüyor. Müzik listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Yazının başında Netflix Türkiye’nin de çok başarılı bir sosyal medyası olduğundan söz etmiştik. Onu da küçük bir özetle sizlerle paylaşalım. İki gün önce Netflix Türkiye hesabı, Stranger Things için hazırlanmış bir fragman paylaştı. “Bunda ne var ki?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak fragmanı bu kadar özel kılan, arka planda kullanılan müzikti. Fragman başladığında dizinin klasik teması yerine arka planda Barış Manço‘nun Dönence‘si çalmaya başladı. Daha uygun bir seçim düşünemiyoruz… Bahsettiğimiz fragmana haberin devamından ulaşabilirsiniz.