reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Mazda MX-30

RX-8 detayı; markasının ilk elektriklisi Mazda MX-30 sızdı

Resim tanıtım etkinliğine 24 saatten az bir süre kala sızdırılan Mazda MX-30 görseli, seri üretime yakınlığıyla dikkat çekiyor.

Advertisement

Tokyo Otomobil Fuarı’nda tarihinde bir ilki sahnelemeye hazırlanan Mazda, bu hamleyle elektrikli otomobil dünyasına “merhaba” diyecek. Uzun süredir ipuçları üzerinden gündemde olan ve resmi tanıtım etkinliğinin yarın gerçekleştirilmesini beklediğimiz modelle ilgili bugün ciddi bir sızıntı gündeme geldi. Japonya merkezli bir otomobil dergisinin kapağı üzerinden karşımıza çıkan ve adı MX-30 olarak nitelendirilen model, bizim için de ayrı bir yeri olan RX-8’i anımsatan arka kapı yapısıyla adından çokça söz ettirecek gibi görünüyor. Tasarım noktasında da önemli farklılıklar barındıran Coupe formlu modelin teknik detayları da beklentiler üzerinden büyük oranda belirlenmiş durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda MX-30 özgün tasarım dinamikleriyle fark yaratabilir

Suicide” olarak bildiğimiz ve her iki iç yönden dışarıya doğru açılan bir tasarım üzerine kurulu kapıların MX-30 için belirleyici bir etmen olacağına hiç şüphe yok. Son dönemlerde evrimini beğenerek izlediğimiz Kodo tasarım dilinin yeni 3 ile birlikte geldiği noktanın bir benzeri yine burada da özgün farklılıklarla ince ince işlenmiş durumda. Otomobilin hala konsept olarak nitelendirilmesi de sızıntı kapsamında dikkatimizi çekiyor. Lakin büyük bir değişiklik olmak ise, aracı doğrudan bu şekilde seri üretim bandında da göreceğiz.

Şimdilik arka tasarımıyla ilgili elimizde bir görseli bulunmayan Mazda MX-30 için 141 beygir güç ve 265 Nm tork üreten elektrik motor ünitesi ve 35,5 kWh‘lık batarya paketi de teknik parçalar arasında öne çıkarılıyor. Tanıtımına sayısı saatler kalan modelin tüm detayları için LOG.com.tr’yi takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2019 Mazda3