reklamı kapat

POPÜLER

Mazda MX-30

Paylaşılan yeni detayları üzerinden elektrikli Mazda MX-30 için yakın bakış vakti [Video]

Markasının ilk ciddi elektrikli otomobili olarak asfalta inecek olan Mazda MX-30, paylaşılan yeni video üzerinden daha da detaylanıyor.

Elektrikli otomobil yarışına çok geç olmadan ilk üyesini gönderenler arasına geçtiğimiz ay giren Mazda, şu aşamada çok da iddialı değil. Bu hamleyi crossover sınıfında yaparak en azından ilgi katsayısını yüksek tutmayı amaçlayan markanın MX-30 üzerinden karakteriyle fark yaratması bekleniyor. Tanıtımının gerçekleştiği ilk günlerde detaylarını fotoğraflar üzerinden inceleme fırsatına eriştiğimiz Mazda MX-30 için bu kez daha kapsamlı bir video paylaşımı gerçekleştirildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mazda MX-30 hakkında öne çıkan detaylar

Mart ayında ön sipariş sürecinin başlanılması planlanan modelin bu sayede meraklıları ile arasında daha net bir bağ kuracak olması fazlasıyla önemli. İlk teslimatlarının 2021 içerisinde yapılmasını beklediğimiz MX-30’un Almanya’da yaklaşık 34.000 eurodan satışa sunulacağını da yeri gelmişken belirtelim. Markadan gelen bilgilere göre üzerinde 35,5 kWh’lık bir batarya paketi taşıyan MX-30, bu sayede 200 kilometre menzil kat edebilecek nitelikler vadediyor. Günümüz koşulları için şimdilik oldukça geride olan bu rakamın, Wankel motor ile gelecek menzil artırıcıyla iyileşmesini bekliyoruz. Prototipi versiyonunda bir adet elektrik motoru kullanan marka, bu ünitenin yaklaşık 140 beygir güç ve 265 Nm civarında da bir tork ürettiğini açıklamış durumda.