reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’teki kamera yeteneklerine odaklanan videolar [İzle]

Apple, geçtiğimiz ay tanıttığı iPhone 8 ve iPhone X modelleri için iki yeni video yayınladı. Telefonlardaki kamera yeteneklerine odaklanan videolar, portre ışığını kullanarak fotoğrafların nasıl çekilebileceğini gösteriyor. Videolardan ilki portre ışığı efektlerini iPhone 8 Plus ve iPhone X kullanıcılarının nasıl düzenleyeceğini gün ışığına çıkarıyor.

iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8
iPhone 8

Her iki telefonda da çekilen fotoğrafların görünümünü değiştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli efektler bulunuyor. Portre sanatı ve tekniği hakkındaki kapsamlı araştırmaların bir ürünü olan Portre Işığı özelliği, Portre moduna yepyeni bir boyut katıyor. Gücünü A11 Bionic işlemci ve yeni ISP’den alan Portre Işığı, yüz algılama teknolojisi ve derinlik haritalarından yararlanarak çarpıcı gölgelere, spot ışığı efektlerine ve çok daha fazlasına sahip portreler çekebilmenizi sağlıyor.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’teki portre ışığı modu ne gibi özellikler sunuyor?

Doğal ışık süjyenizin yüzü keskin bir netlikteyken arka plan flu görünüyor. Stüdyo ışığı süjenizin yüzünün aydınlık bir şekilde öne çıktığı temiz bir kompozisyon elde ediliyor. Kontur ışığı parlak ışıklı ve koyu alanlara sahip dramatik gölgeler yaratıyor. Sahne ışığı koyu siyah bir arka planda süjenizin yüzüne spot ışığı vuruyormuş gibi görünüyor. Sahne ışığı Mono ise sahne ışığı efektinin klasik siyah-beyaz versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın yayınladığı iki yeni videoyu haberin devamından izleyebilirsiniz.

VİDEO