reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

iPhone X’daki kamera yeteneğini hedef alan video yayında [İzle]

Apple, iPhone X’un kamera yeteneklerine odaklanan yeni videoları paylaştı. Kısa bir süre önce paylaşılan reklamlarda olduğu gibi yeni reklam da iPhone X’daki portre aydınlatması özelliğine odaklanıyor.

Portre Işığı, derinliği algılayan kameralardan ve yüz haritalama teknolojisindne yararlanarak gerçekçi stüdyo ışığı efektleri sunuyor. Stüdyo kalitesinde dikkat çekici ışık efektlerine olanak tanıyan portre ışığı özelliği iPhone X haricinde iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinde de yer alıyor. Portre Işığı özelliğinde doğal ışık, stüdyo ışığı (yüzünüzü aydınlatır), kontur ışığı (dramatik gölgeler ekliyor), sahne ışığı (yüzünüzü koyu renkli bir arka plana karşı spotlar) ve sahne ışık mono dahil olmak üzere birçok portre modu aydınlatma ön ayarı bulunuyor.

iPhone X Face ID teknolojisiyle fark yaratıyor

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği iPhone X, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor.

Video