reklamı kapat

POPÜLER

Land Rover Explore

Land Rover Explore ile “arazi ruhunu” her zaman yanınızda taşıyın

Dünyanın en sağlam arazi araçlarını üreten firmalarından Land Rover, hatırlarsınız geçtiğimiz haftalarda Land Rover Explore isimli akıllı telefonuyla karşımıza çıkmıştı. Bu telefon bugün teknik olarak detaylandı.

Land Rover Explore, direkt olarak firmanın kendisinden gelmiyor. İngiltere merkezli Bullitt Group tarafından hazırlanan telefon, zorlu arazi şartlarına odaklanıyor. CAT ve JCB için de sağlam telefonlar hazırlayan firma, bu konuda en tecrübeli isimler arasında yer alıyor. Artık teknik olarak da detaylanan telefon, bu noktada gücünü Helio X27 işlemci ve 4GB of RAM‘den alıyor. 64 GB dahili depolaması ve 4.000 mAh bataryası bulunan cihaz, modüler yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Moto Mod’lar gibi arkasına takılanlar ile yetenekleri artırılabilen telefon, örneğin Adventure Pack ile 3.600 mAh’lık bir pil daha kazanıyor. Bu sayede toplam pil miktarı tam 7.600 mAh’a çıkartılabilen Land Rover Explore, bu modda GPS anteni de taşıyor. Telefonun kendisi gibi Adventure Pack eklentisi de su ile toza dayanabiliyor. Bu da arazi koşulları için harika görünüyor. Buna ek olarak telefonun bir Bike Pack eklentisi de bulunuyor. Bu eklenti telefonun bisiklet gidonuna takılmasına imkan tanıyor. Bünyesinde tam 4.370 mAh pil bulunan bu eklenti, pil bitti sorunun ortadan kaldırıyor. Ayrıca her eklenti gelişmiş ViewRanger harita uygulamasını da bünyesinde barındırıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Land Rover Explore çok özel bir kesime hitap ediyor

650 euro yurt dışı satış fiyatıyla Nisan ayında satışa çıkacağı belirtilen telefon, dediğimiz gibi sadece sık sık araziye çıkanlar için. Bu açıdan son kullanıcıyı etkileme ihtimali bulunmayan Android telefon, bakalım Türkiye’ye de gelecek mi?

Video