reklamı kapat

POPÜLER

Level akıllı gözlük

Her adımınızı takip eden akıllı gözlük: Level [Video]

Günümüzde aktivite takibi için görev yapan birçok ürün bulunuyor. Bunlar genelde saat / bileklik formunda karşımıza çıkıyor. Bunu değiştirmek isteyen VSP şirketi, karşımıza “Level” akıllı gözlük modeliyle çıkıyor.

Gözünüze takabileceğiz Fitbit şekilde tanıtılan Level, teknolojik olarak donatılmış bir akıllı gözlük modeli. Bünyesine eklenen manyetometre, ivmeölçer ve jiroskop ile adımlarınızı ya da yaktığınız kaloriyi ölçen gözlük, akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor. Bu noktada Bluetooth temelli çalışan cihaz, genel olarak aktivite takip bilekliklerinden fazlasını sunmuyor. Ancak gözlük formunda olduğu için birçok kişi için daha kullanışlı olan Level, söylendiği kadarıyla beş gün pil ömrü sunuyor. Bu gayet iyi dururken, şarj manyetik porttan kolayca yapılabiliyor. Gözlüğün insanları daha fazla hareket etmeye itecek bir özelliği de bulunuyor. Uygulamasıyla VSP’nin Eyes of Hope girişimine bağlanan akıllı gözlük, günlük aktivite hedefleri başarıldığı zaman kullanıcısına puan veriyor. 50 puana ulaşıldığı zaman şirket ihtiyacı olan birine kapsamlı bir göz muayenesi ve gözlük veriyor. Burada kişilere seçme şansı dahi tanıyor. Yani hareket ederek başkalarına fayda sağlanabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı  gözlük “Level”

Her zaman takılabilecek şık bir giyilebilir ürün isteğinin arkasında çıkan Level, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde raflardaki yerini alıyor. Orada 270 dolar fiyat etiketine sahip olacağı söylenen gözlük, bakalım kullanıcılar arasında yaygınlaşacak mı?

Akıllı telefonlara lazer ile gerçek kablosuz şarj